Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ДВОМІРНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДВИГУНА СТІРЛІНГА НЕВЕЛИКОЇ ПОТУЖНОСТІ

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ДВОМІРНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДВИГУНА СТІРЛІНГА НЕВЕЛИКОЇ ПОТУЖНОСТІ

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ДВОМІРНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДВИГУНА СТІРЛІНГА НЕВЕЛИКОЇ ПОТУЖНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Постол Юлія Олександрівна
УДК 621.41-53
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ДВОМІРНОЇ
СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ДВИГУНА СТІРЛІНГА НЕВЕЛИКОЇ ПОТУЖНОСТІ
Спеціальність 05.05.03 – “Теплові двигуни”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Трактори і автомобілі” Таврійської державної агротехнічної академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
професор Долганов Кінт Євгенович,
Національний транспортний університет,
професор кафедри “Двигуни і теплотехніка”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
професор Міщенко Микола Іванович,
Горлівський автомобільно-дорожній інститут
Донецького національного технічного університету,
завідувач кафедри “Автомобілі і двигуни”;
кандидат технічних наук,
старший наук. співробітник Ковальов Сергій Олександрович,
“Державний автотранспортний науково-дослідний
і проектний інститут” (ДП “ДержавтотрансНДІпроект”),
заступник завідуючого лабораторією.
Провідна установа: Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра “Двигуни внутрішнього згоряння”, м. Харків
Захист відбудеться 27.02.2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 у Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 22.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________ Матейчик В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема вичерпання запасів нафти змушує шукати альтернативні види палива. Такими паливами можуть бути: кам’яне вугілля, природний та інші гази, а також гази та рідини, які добуваються з сільськогосподарської продукції і різноманітних відходів та інше. Але виникає проблема їх використання, тому що більшість цих палив незручні або непридатні для двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ). З цієї точки зору варті уваги двигуни Стірлінга (ДС), які можуть використовувати будь-яке джерело теплоти. Ці двигуни були відомі і широко використовувалися задовго до появи ДВЗ, а у теперішній час розроблені і випробувані ДС нового покоління, що створені на основі сучасних металів і технологій.
Нові ДС створювалися в першу чергу для заміни бензинових двигунів і дизелів на мобільних машинах. Щоб забезпечити необхідні потужність та економічність, довелося ускладнювати ДС, особливо їхню систему автоматичного регулювання, без якої застосовувати ДС не можливо. Через велику вартість вони не одержали поширення.
Але ДС можна успішно використовувати як первинні двигуни в електрогенераторних агрегатах, особливо в автономних агрегатах невеликої потужності 0,5...10 кВт, що почали застосовуватись в невеликих сільськогосподарських та інших підприємствах і об'єктах як джерела електропостачання. ДС можна розглядати як реальну альтернативу ДВЗ, що зараз застосовується на цих установках. Вимоги до двигунів таких агрегатів менш жорсткі, чим до двигунів мобільних машин, тому конструкція ДС може бути спрощена.
До важливих переваг ДС відносяться: можливість використання різноманітних видів палива, у тому числі твердих, низькі шумність і токсичність, простота конструкції і технічне обслуговування, при такій же паливній економічності, як у поршневих ДВЗ. Але для ДС потрібна складна система автоматичного регулювання потужності, частоти обертання колінчатого вала ДС і температури нагрівача. Тому однією з актуальних задач є створення для малопотужних ДС простої і ефективної двомірної системи автоматичного регулювання (САР).
Вирішенню цієї задачі присвячена ця дисертація.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота пов’язана з виконанням підпрограми №1.4 “Удосконалювання і розробка наукових основ підвищення експлуатаційної ефективності мобільної сільськогосподарської техніки”, № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ДВОМІРНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДВИГУНА СТІРЛІНГА НЕВЕЛИКОЇ ПОТУЖНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок