Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічні основи соціалізації учнівської молоді в країнах Західної Європи

Педагогічні основи соціалізації учнівської молоді в країнах Західної Європи

Назва:
Педагогічні основи соціалізації учнівської молоді в країнах Західної Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,99 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Лавриченко Наталія Миколаївна
УДК
Педагогічні основи соціалізації учнівської молоді в країнах Західної Європи
!3.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
Дисертація
на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Науковий консультант:
Мадзігон Василь Миколайович
доктор педагогічних наук, професор
Київ – 2006
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі культурно-історичного поступу вирішального значення набуває зосередження суспільної уваги на соціальній сфері, на вирішенні проблем, пов’язаних з “виробництвом людини”. Очевидно, що визначником суспільного добробуту, безпеки та перспектив стає не рівень розвитку сільськогосподарського та промислового виробництва, технологій і навіть інформації, а сам творець усіх цих умов суспільного життя – людина.
З огляду на це освіта, шкільна зокрема, має адекватним чином реагувати на соціальні зрушення, долати інертність, гнучко адаптуватись до змін у суспільних пріоритетах. Наразі, пов’язані з цим питання порушуються у новітній концепції загальної середньої освіти в Україні. У ній звертається особлива увага на необхідність підвищувати потенціал шкільної освіти щодо забезпечення соціального розвитку учнів, надання їм достатньої життєвої компетентності.
У зв’язку із зосередженням завдань сучасної школи довкола проблем соціальної адекватності та життєвої компетентності молодої людини виявляється недостатнім озброєння вихованців лише стандартною сукупністю знань, умінь, навичок. Назріла необхідність перегляду традиційної парадигми педагогічної діяльності, за якої школярі набувають досвіду суспільного життя у формі академічного учнівства з подальшою апробацією й актуалізацією його результатів у самостійному житті. Натомість дедалі нагальніше постає завдання забезпечувати у ході шкільного навчально-виховного процесу органічну єдність академічного учнівства та життєвої практики. У новій філософії освіти, об’єктивно зумовленій рухом нашої спільноти до демократичного соціального устрою та розвитку громадського життя, особистість дедалі частіше розуміють як таку, що постійно розвивається разом із соціокультурною системою, до якої вона належить.
Означена настанова щодо феномена людського відповідає усвідомленню педагогічних засад діяльності загальноосвітньої школи, яке усталилося нині у більшості розвинутих країн світу і, передусім, західноєвропейських. Саме на цьому грунтується перегляд безпосередніх фахових завдань західноєвропейської школи, що передбачає розширення її повноважень та відповідальності за створення базових освітньо-виховних умов конструктивної соціалізації молоді. Багато виразних ознак вказують на те, що у країнах Західної Європи відбувається посилення ролі і значущості педагогіки соціалізації у шкільній освіті. Йдеться про педагогіку, яка є особливо чутливою до суспільних потреб і запитів щодо формування креативної людської особистості, а, отже, і здатну конкретизувати у відповідності до суспільного контексту множину освітніх та виховних завдань школи.
Важливою рисою останніх змін у західноєвропейській освіті є відхід від формалізму та академізму в доборі змісту базових знань. Водночас наголошується на необхідності надавати практичні навички та уміння, потрібні учням для життя й діяльності у сучасному суспільстві. Помітними є зрушення у напрямі посилення прогностичної, пропедевтичної, орієнтаційної, соціально-корелятивної, селективної та інших функцій загальної середньої освіти, які належать до системи завдань шкільної соціалізації. Реалізації відповідних педагогічних стратегій сприяють наукові дослідження в галузі шкільної соціалізації, що здійснюють західноєвропейські вчені.
Основоположні думки та ідеї щодо соціального характеру, соціальної зумовленості та соціального спрямування педагогічної діяльності висловлювали свого часу Т.Кампанелла, Ш.Фур’є, Р.Оуен, Е.Кабе, Ж.Ж.Руссо. С.Фор, С.Френе, М.Монтессорі та багато інших європейських мислителів і педагогів.
Значний вплив на розвиток педагогічних поглядів щодо проблем шкільної соціалізації у Європі здійснили такі відомі вчені та державні діячі, як Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: Педагогічні основи соціалізації учнівської молоді в країнах Західної Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок