Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИНИКНЕННЯ І ПРОЯВ ПІСЛЯТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ В УМОВАХ ВИКОНАННЯ МИРОТВОРЧОЇ МІСІЇ ООН (на прикладі колишньої Югославії)

ВИНИКНЕННЯ І ПРОЯВ ПІСЛЯТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ В УМОВАХ ВИКОНАННЯ МИРОТВОРЧОЇ МІСІЇ ООН (на прикладі колишньої Югославії)

Назва:
ВИНИКНЕННЯ І ПРОЯВ ПІСЛЯТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ В УМОВАХ ВИКОНАННЯ МИРОТВОРЧОЇ МІСІЇ ООН (на прикладі колишньої Югославії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ПАРОНЯНЦ Тігран Павлович
УДК 88.411.9
ВИНИКНЕННЯ І ПРОЯВ ПІСЛЯТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ В УМОВАХ ВИКОНАННЯ МИРОТВОРЧОЇ МІСІЇ ООН
(на прикладі колишньої Югославії)
19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, доцент Перелигіна
Ліна Анатоліївна, Національний університет
внутрішніх справ, професор кафедри загальної
психології та педагогіки.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Семіченко Валентина Анатоліївна, Інститут післядипломної освіти АПН України, проректор;
кандидат психологічних наук, Логачов Микола Георгієвич, Національний університет внутрішніх справ МВС України, кафедра тактико-спеціальної підготовки, начальник.
Провідна установа:
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія консультативної психології і психотерапії, м. Київ.
Захист відбудеться 28.01.2004 р. о 14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 26.12.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В. Попова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Останнє десятиліття характеризується збільшенням кількості локальних збройних конфліктів, у вирішенні яких беруть участь різні підрозділи органів внутрішніх справ (ОВС).
Необхідно підкреслити, що професійна діяльність працівників ОВС, які беруть участь в урегулюванні конфліктів, зв’язана з ризиком для здоров’я, а іноді й життя, та, як правило, супроводжується численними стресогенними чинниками, що впливають на особистість людини. Специфіка службової діяльності в зонах міжнаціональних конфліктів або локальних військових дій ставить високі вимоги до особистісних якостей працівників, рівня їхнього професіоналізму, спроможності легко адаптуватися та адекватно реагувати на швидко мінливі та небезпечні обставини.
Тривале виконання службових обов’язків у напружених обставинах призводить до дезадаптації, до зниження опірності організму, до нервово-психічних перенапружень, внаслідок чого розвиваються стійкі негативні психічні стани людини. Аналіз наукової літератури показав, що дослідження природи таких станів проводилися неодноразово (Р.А.Абдурахманов, 1998; О.Д.Сафін, Ю.В.Ярошок,1998; М.Г.Логачов, 2001). В деяких роботах вивчено психічні стани учасників військових конфліктів або глобальних катастроф (В.Е.Попов, 1992; D.Samasundaram, 1992), розглянуто перехід сформованих негативних психічних станів у післятравматичні стресові розлади (В.В.Знаков, 1990; B.Hiley-Young et.al., 1995; О.В.Тімченко, 2000). Існують роботи, які присвячені проявам таких розладів через деякий час після дії екстремальних ситуацій. Ці праці, як правило, містять дані про вплив бойових дій у В’єтнамі, Афганістані та Чечні на психічний стан учасників військових конфліктів (N.L.Farberow et.al., 1990; Н.В.Тарабрина и др., 1997).
Особливості виконання професійних обов’язків учасників миротворчої місії ООН також були проаналізовані з психологічних позицій (Н.И.Ануфриев и др., 1999; А.А.Теличкин, 1998). Але метою дослідження в цих роботах було вивчення впливу умов перебування в місії на психічний стан її учасників та принципів адаптації людини до них (А.А.Теличкин, 1997; D.Weiss, 2000).
У той же час у дослідженнях, присвячених післятравматичним стресовим розладам, одностайно стверджується, що їхні прояви можуть виникати через місяці та навіть роки після тривалого впливу особливостей службової діяльності на психіку учасників військових конфліктів або глобальних катастроф (B.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИНИКНЕННЯ І ПРОЯВ ПІСЛЯТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ В УМОВАХ ВИКОНАННЯ МИРОТВОРЧОЇ МІСІЇ ООН (на прикладі колишньої Югославії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок