Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> удосконалення механізмів державного управління регіональними фінансовими ресурсами через казначейську систему

удосконалення механізмів державного управління регіональними фінансовими ресурсами через казначейську систему

Назва:
удосконалення механізмів державного управління регіональними фінансовими ресурсами через казначейську систему
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКий ДЕРЖАВНИЙ Університет УПРАВЛІННЯ
СІЗОВА МАРИНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 351.82:336.13.051
удосконалення механізмів державного управління регіональними фінансовими ресурсами через казначейську систему
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
наук з державного управління
Донецьк - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Дорофієнко Вячеслав Володимирович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту у невиробничій сфері
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Єрмошенко Микола Миколайович, Вищий навчальний заклад “Національна академія управління” (м. Київ), проректор з наукової роботи;
кандидат наук з державного управління, доцент Шапошнікова Олена Миколаївна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри “Облік та аудит”.
 
Захист відбудеться 20 листопада 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр-т. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 19 жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запровадження казначейського обслуговування бюджетних коштів органів місцевої влади та самоврядування внесло суттєві новації та якісно нові підходи до управління регіональними фінансовими ресурсами на рівні адміністративно-територіальних одиниць. З огляду на це, безперечно, змінились і правові взаємовідносини між усіма учасниками бюджетного процесу, що задіяні на кожній його стадії.
Такий стан справ зумовлює вирішення загальних питань міжвідомчої взаємодії територіальних органів казначейства із органами місцевої влади шляхом чіткого та ефективного розмежування їх функціональних повноважень та відповідальності. Об’єднання спільних зусиль при вирішенні проблемних питань дозволить комплексно охопити загальні етапи планування фінансових ресурсів, їх використання та облік, що надасть змогу більш дієвому маневруванню фінансовими потоками та підвищенню ефективності виконання прийнятих зобов’язань.
На сьогодні практика свідчить, що в сучасних умовах органи Державного казначейства постають одним із найактивніших учасників в процесі управлінні регіональними фінансовими ресурсами через реалізацію законодавчо прийнятих механізмів та процедур виконання місцевих бюджетів відповідно до вимог бюджетного законодавства.
Однак саме від цих встановлених механізмів залежатимуть потенційні можливості економічного розвитку кожного регіону, тому спрямованість на кінцевий результат гостро виставляє нагальну потребу в постійному вдосконаленні існуючих положень казначейського обслуговування розпорядників й одержувачів бюджетних коштів.
Незважаючи на значні переваги переходу на повнофункціональне казначейське виконання місцевих бюджетів, що пов’язані з більш дієвим фінансовим контролем, прозорістю виконання бюджетів, поліпшенням фінансової дисципліни, аналіз діючої моделі показав, що ціла низка методологічних та методичних питань залишається недостатньо вирішеною та вимагає адекватного не локального, а системного розв’язання. Ці питання неодноразово підіймалися як з боку Державного казначейства України й Міністерства фінансів України, так і зі сторони Асоціації сільських селищних і міських рад України, Асоціації міст України та громад, Української асоціації місцевих та регіональних рад.
Різноманітні аспекти подальшого вдосконалення та оптимізації управління фінансовими потоками знайшли відбиття у працях С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: удосконалення механізмів державного управління регіональними фінансовими ресурсами через казначейську систему

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок