Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ СТАТИСТИКИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ

РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ СТАТИСТИКИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ

Назва:
РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ СТАТИСТИКИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,44 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Харківський національний УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Макієнко Олексій Анатолійович
УДК 94: 311.314 (477.72) “1865/1920”
РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ СТАТИСТИКИ
В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ
07.00.01 історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Херсонського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, доцент
Сінкевич Євген Григорович,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Волосник Юрій Петрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри історії Росії;
кандидат історичних наук, доцент
Бєліков Юрій Анатолійович,
Харківська національна академія міського господарства, доцент кафедри історії і культурології.
Провідна установа: | Донецький національний університет,
кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 16 червня 2006 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V-58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 11 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний розвиток українського суспільства позначений зростанням ролі історичної науки як засобу переосмислення сутності вітчизняного історичного процесу. Історики, виходячи з плюралізму методологічних засад, намагаються подати нове бачення історії України. Характерним виглядає притаманне сучасним науковцям акцентування уваги на ролі регіонально-історичних досліджень, перспективах вирішення їх теоретико-методологічних проблем. Краєзнавча проблематика стала одним із пріоритетних напрямів історичної науки. Тож невипадковим є підвищений науковий інтерес до історичного досвіду краєзнавчого руху, розвитку інфраструктури вітчизняної регіоналістики.
Наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. важливий внесок у розбудову теорії і практики регіоналістики в Україні зробили земські статистичні служби. Земська статистика вийшла за межі утилітарних потреб інформаційного забезпечення земських установ і перетворилася на потужний чинник розвитку вітчизняного регіонознавства. Земські статистики не обмежувалися фіксацією розрізнених соціальних явищ. Системний підхід і глибокий аналіз фактичного матеріалу дозволили їм розкрити суттєві закономірності розвитку регіонів, запропонувати нові підходи до розв’язання злободенних питань російської дійсності. Діяльність земських статистиків засвідчила продуктивність регіональних досліджень, інтегрованих до системи громадських інституцій.
На українських землях сталі традиції земсько-статистичних досліджень склалися в Херсонській губернії. Місцеві статистики своїми науковими здобутками посприяли не лише успішному розвитку земського господарства. Вони долучилися до формування концептуальних засад земської статистики, її окремих галузей, вивчення багатьох проблем культурно-господарського життя в регіоні. Втім комплексного дослідження, яке б виявило роль херсонських статистиків у розвитку регіонознавства, досі не проведено. Його здійснення є важливою передумовою для більш адекватного розкриття еволюції провінційної наукової і громадської думки в Україні наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною досліджень, які виконуються кафедрою історії України Херсонського державного університету відповідно до науково-дослідної теми “Проблеми регіональної історії ХІХ – ХХ ст.”.
Об’єктом дослідження обрано діяльність органів земського самоврядування Херсонської губернії у сфері статистичних досліджень у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ СТАТИСТИКИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок