Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ ВІДБОРУ КЕРНА ПРИ БУРІННІ ГЛИБОКИХ СВЕРДЛОВИН

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ ВІДБОРУ КЕРНА ПРИ БУРІННІ ГЛИБОКИХ СВЕРДЛОВИН

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ ВІДБОРУ КЕРНА ПРИ БУРІННІ ГЛИБОКИХ СВЕРДЛОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,96 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Барановський Едуард Миколайович
УДК 622.243.57
 
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ ВІДБОРУ КЕРНА
ПРИ БУРІННІ ГЛИБОКИХ СВЕРДЛОВИН
 
Спецiальнiсть 05.15.10 - бурiння свердловин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технiчних наук

 
 
Івано-Франківськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: кандидат технічних наук, доцент
Возний Василь Романович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу, доцент кафедри
морських нафтогазових споруд.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор технічних наук, професор
Ясов Віталій Георгійович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу, професор кафедри
буріння нафтових і газових свердловин;
кандидат технічних наук
Кунцяк Ярослав Васильович,
ВАТ “Український нафтогазовий інститут”,
завідувач відділу технічних засобів буріння.
ПРОВІДНА ОРГАНІЗАЦІЯ: Український науково-дослідний інститут
природних газів, ДК “Укргазвидобування”,
НАК “Нафтогаз України”, м. Харків.
Захист відбудеться 11.10. 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д20.052.02 Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 09.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., професор Драганчук О.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш складних проблем на шляху глибоких соціально-економічних перетворень в Україні є забезпечення вуглеводневою сировиною власного виробництва. Це передбачає відкриття нових нафтогазоносних територій і освоєння технологій глибокого буріння свердловин.
Розвідка нових покладів нафти і газу здійснюється розвідувальним бурінням, яке є складним, трудомістким і дорогим етапом комплексної розвідки. Ефективність його залежить від цілого ряду факторів, у тому числі від найбільш повного вивчення геологічної будови перспективного розрізу конкретної площі.
Практика буріння розвідувальних свердловин показала, що без отримання кернового матеріалу із проектних горизонтів неможливо вирішити весь комплекс задач глибокої розвідки на нафту і газ. Однак отримання кондиційного виносу керна при бурінні глибоких свердловин пов'язано з рядом проблем.
Для буріння глибоких свердловин характерні дві головні особливості: дефіцит інформації про гірничо-геологічні умови та екстремальні значення параметрів технологічного процесу – напружень, тисків, температур. Результатом впливу цих параметрів на ефективність відбору керна стало зниження його виносу і якості зі зростанням глибин свердловин.
Відсутність науково обґрунтованих критеріїв оцінки виносу керна в залежності від гірничо-геологічних умов буріння глибоких свердловин стримує процес удосконалення технології відбору керна і створення ефективного керновідбірного інструменту. Тому дослідження процесу керноутворення в екстремальних умовах глибокого буріння набуває важливого наукового значення для одного із основних елементів технології буріння – відбору зразків порід.
Об'єктом для досліджень вибрано Західний регіон України, який характеризується надзвичайною різноманітністю гірничо-геологічних умов буріння свердловин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає науковим напрямкам ПВ УкрДГРІ.
Основні розділи роботи виконані під час розробки наукових проблем держбюджетної тематики “Розробка кернозберігаючої технології буріння з метою підвищення ефективності робіт по відбору керна” (№0196V012509,1996), “Розробка керновідбірного інструмента для буріння глибоких свердловин”(№0396V006877,1996).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ ВІДБОРУ КЕРНА ПРИ БУРІННІ ГЛИБОКИХ СВЕРДЛОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок