Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИТМУ БІГУ З БАР'ЄРАМИ У ХЛОПЦІВ 13-15 РОКІВ НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ СПОРТИВНОЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ

ФОРМУВАННЯ РИТМУ БІГУ З БАР'ЄРАМИ У ХЛОПЦІВ 13-15 РОКІВ НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ СПОРТИВНОЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИТМУ БІГУ З БАР'ЄРАМИ У ХЛОПЦІВ 13-15 РОКІВ НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ СПОРТИВНОЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,19 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
БІРЮК СВІТЛАНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 796.422.093.352 : 796.077.5
ФОРМУВАННЯ РИТМУ БІГУ З БАР'ЄРАМИ
У ХЛОПЦІВ 13-15 РОКІВ
НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ СПОРТИВНОЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
ЛЬВІВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Миколаївському державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Чорнобай Віталій Іванович, Львівський державний інститут фізичної культури, доцент кафедри теорії і методики легкої атлетики
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент Попеску Іван Костянтинович, Львівський державний інститут фізичної культури, професор-консультант кафедри олімпійського і професійного спорту; кандидат педагогічних наук, професор Канішевський Станіслав Михайлович, Київський державний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту.
Провідна установа: Харківський державний інститут фізичної культури, кафедра олімпійського і професійного спорту, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, м. Харків.
Захист відбудеться 13 липня 2001 року о 16 годині 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.32.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (м. Львів, вул. Костюшка, ).
Автореферат розіслано 12 червня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Результативність багаторічної підготовки в легкій атлетиці залежить від взаємозв'язку всіх сторін тренувального процесу. Разом з тим, принципово важливе значення у бар'єрному бігові належить технічній підготовці, що забезпечує ефективну реалізацію функціонального потенціалу спортсмена (Е.Н. Буланчик, ;В.В. Балахничов, 1987; B. Farlane, 1991; В.Г. Алабін, 1994; В.П. Бізін, 1995 та ін.). Основою техніки бар'єрного бігу є раціональний ритм руху, який спеціалісти розглядають як специфічну рухову навичку (А.Ф. Артюшенко, ; З.С. Стручкова, ; Р.Я. Отрубянников, Е.А. Розумовский, 1988; В.Г. Никитушкин, В.П. Черкашин, В.В. Чомов, 1994 та ін.).
В науково-методичній літературі й на практиці методика технічної підготовки юних бар'єристів базується, як правило, на особистому спортивному та професійному досвіді тренерів. Це особливо помітно в сучасній українській науково-методичній думці, де бракує наукових досліджень з техніки юнацького бар'єрного бігу.
Відсутність об'єктивних даних про закономірності формування ритму бар'єрного бігу у підлітків та оцінки його ефективності свідчить про те, що питання технічної підготовки на етапі початкової спортивної спеціалізації залишаються актуальною проблемою теорії та методики легкої атлетики. Саме це зумовило вибір напрямку й теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано за темою Зведеного плану науково-дослідної роботи Держспорткомітету України “Формування та вдосконалення технічної майстерності в багаторічній підготовці легкоатлетів” (1992–1996 рр.), № державної реєстрації 01.9.10.027158, а також згідно з планом науково-дослідної роботи Миколаївського державного педагогічного університету на 1996–2000 роки за темою “Оптимізація процесу фізичного виховання учнів загальноосвітніх шкіл південного регіону України”. Авторові належить збір та опрацювання експериментального матеріалу з техніки бар'єрного бігу легкоатлетів різної кваліфікації, а також розробка науково-методичних рекомендацій щодо вдосконалення спортивної підготовки підлітків.
Мета дослідження. Теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити методику формування ритму бігу з бар'єрами у хлопців 13-15 років на етапі початкової спортивної спеціалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИТМУ БІГУ З БАР'ЄРАМИ У ХЛОПЦІВ 13-15 РОКІВ НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ СПОРТИВНОЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок