Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕДСТАВНИЦТВО ЗА ЗАКОНОМ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

ПРЕДСТАВНИЦТВО ЗА ЗАКОНОМ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

Назва:
ПРЕДСТАВНИЦТВО ЗА ЗАКОНОМ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ПРИВАТНОГО ПРАВА І ПІДПРИЄМН
ИЦТВА АПрН УКРАЇНИ


НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ПРИВАТНОГО ПРАВА І ПІДПРИЄМНИЦТВА
АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК УКРАЇНИ
КЕРИМОВ СЕРГІЙ ГАСРАТОВИЧ
УДК 347.191.4 (477)
 
ПРЕДСТАВНИЦТВО ЗА ЗАКОНОМ
В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник заслужений діяч науки і техніки України, доктор юридичних наук, професор ХАРИТОНОВ Євген Олегович,
кафедра цивільного права Одеської національної юридичної академії, завідувач кафедри
Офіційні опоненти доктор юридичних наук
КУЧЕРЕНКО Ірина Миколаївна,
відділ проблем цивільного, трудового і підприємницького права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, старший науковий співробітник
кандидат юридичних наук, доцент
ВАСИЛЬЄВА Валентина Антонівна,
кафедра цивільного права і процесу Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, завідувач кафедри
Провідна установа Інститут міжнародних відносин
Київського університету імені Тараса Шевченка,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “_12___” __травня____________ 2006 p. о _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.500.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва АПрН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного інституту приватного права і підприємства АПрН України за адресою: 01042, м. Київ, вул.. Раєвського, 23-а.
Автореферат розісланий “_11___” ____квiтня__________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Безух
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кодифікація цивільного законодавства в Україні пов’язана не тільки з прийняттям нового Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), але й оновленням регулювання значної кількості суспільних відносин, серед яких помітне місце займають цивільні відносини, які формуються у зв’язку з представництвом одними особами інтересів інших осіб.
В цьому процесі значна роль відводиться активному використанню представництва за законом, якому в новому ЦК України присвячена спеціальна стаття, чого раніше не було в чинному цивільному законодавстві. Це пов’язано із тим, що представництво в умовах розширення кількості учасників економічних відносин, посилення їх автономії є ефективним засобом здійснення ними цивільних прав та обов’язків.
З іншого боку, підвищення уваги до питань захисту прав людини загострює проблему визначення пріоритетності залучення до захисту інтересів конкретної людини інших осіб (представників) чи забезпечення додержання принципу неприпустимості втручання у справи приватної особи проти її волі.
Крім того, представництво є необхідною умовою реалізації правосуб’єктності юридичної особи. І хоча існує думка, що інтереси останньої зазвичай представляє її орган, але правова природа таких відносин залишається не до кінця з’ясованою. До того ж у будь-якому випадку без інституту представництва тут обійтися неможливо.
Сформувавшись у головних рисах ще в стародавні часи, представництво з часом ускладнилося, набуло різних форм та видів внаслідок того, що з розвитком суспільства сфера застосування представництва охопила широке коло як майнових, так і немайнових відносин.
Зокрема, представництво дає можливість оптимізації та активізації придбання та реалізації суб’єктивних прав і обов’язків (у тому числі, у галузі підприємництва), а для малолітніх дітей, недієздатних фізичних осіб та юридичних осіб є основним засобом участі в цивільному обігу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРЕДСТАВНИЦТВО ЗА ЗАКОНОМ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок