Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТУДЕНТСТВО РАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ В 20-ті РОКИ ХХ СТ.

СТУДЕНТСТВО РАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ В 20-ті РОКИ ХХ СТ.

Назва:
СТУДЕНТСТВО РАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ В 20-ті РОКИ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лаврут Ольга Олександрівна
УДК 371.8 (477)”19”1920/1928
СТУДЕНТСТВО РАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ В 20-ті РОКИ ХХ СТ.
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного університету Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, доцент
Темірова Надія Романівна,
професор кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Даниленко Віктор Михайлович,
завідувач відділом історії України другої
половини ХХ ст. Інституту історії НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Богінська Ірина Валентинівна,
доцент кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
Донецького національного університету
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти та науки України (м. Харків),
кафедра історії України
Захист відбудеться “22” грудня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти та науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “19” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На протязі всієї історії людства освіті належала надзвичайно важлива соціальна функція – сприяння раціональному осмисленню та поясненню дійсності, пристосуванню людини та суспільства до змін, забезпечення наступності суспільного розвитку на основі гармонійного поєднання традиції та новації, соціалізація нових поколінь шляхом передачі їм історичного досвіду поколінь попередніх, збереження її національно-культурної ідентичності. Актуальність вивчення становища студентства в 1920-ті роки зумовлена декількома факторами.
Значення освіти помітно зростає у зламні періоди, до яких відноситься й перше радянське десятиріччя. Від того, якою буде професійна підготовка молодої генерації, які світоглядні й моральні цінності вона сприйме, значною мірою залежало майбутнє радянської країни. Формально інтернаціоналістська, фактично русифікаторська вища освіта радянських часів формувалася саме в 1920-ті роки. Навчанню, як і суспільству в цілому, бракувало демократизму, гуманізму. Вивчення витоків системи, від основних засад якої нині Україна відмовляється, дозволить отримати нові переконливі аргументи, що здатні допомогти подолати недооцінку, навіть дещо зневажливе ставлення до освіти в цілому, до студентства зокрема.
Студентство в різні часи перебувало в певній опозиції щодо “дорослого суспільства”. В період, що розглядається, розпочалося вихолощення змісту студентства як автономної соціальної групи суспільства, воно перетворювалося на слухняне знаряддя радянської держави й державної партії. Наслідки цього відчуваються в середовищі українських студентів і донині, проявляючись у пасивності, безініціативності, байдужості до навколишнього світу. З’ясування механізму культивації “слухняної” вузівської молоді дозволить уникнути аналогічних кроків відносно сучасного студентства, певною мірою скоригувати виховну політику щодо молодих людей.
Важливий аргумент на користь дослідження студентства Радянської України – недостатня вивченість проблеми. Тривалий час вона розглядалася винятково як розвиток системи вищої освіти. За такого підходу з поля зору дослідників випадала людина, поза увагою залишалися гострі проблеми життя молоді. У дисертації зміщені акценти в бік “людського фактора”, в центр дослідження поставлена не система надання вищої освіти, а реальний суб’єкт цього процесу – студентство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТУДЕНТСТВО РАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ В 20-ті РОКИ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок