Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗМІНИ ПАРАМЕТРІВ ВІТРУ ТА ВОЛОГОСТІ ЛІСОВОГО ПАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ НА ІНТЕГРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НИЗОВОЇ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ

ВПЛИВ ЗМІНИ ПАРАМЕТРІВ ВІТРУ ТА ВОЛОГОСТІ ЛІСОВОГО ПАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ НА ІНТЕГРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НИЗОВОЇ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ

Назва:
ВПЛИВ ЗМІНИ ПАРАМЕТРІВ ВІТРУ ТА ВОЛОГОСТІ ЛІСОВОГО ПАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ НА ІНТЕГРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НИЗОВОЇ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УНІВЕРСИТЕТ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ
КАЛИНОВСЬКИЙ АНДРІЙ ЯКОВИЧ
УДК 614.8
ВПЛИВ ЗМІНИ ПАРАМЕТРІВ ВІТРУ ТА ВОЛОГОСТІ ЛІСОВОГО ПАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ НА ІНТЕГРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НИЗОВОЇ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ
21.06.02 – пожежна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Університеті цивільного захисту України МНС України, м.Харків
Науковий керівник: – доктор фізико-математичних наук, професор Сознік Олександр Петрович, професор кафедри фізико-математичних дисциплін, Університету цивільного захисту України МНС України (м. Харків).
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор Гуліда Едуард Миколайович, професор кафедри фундаментальних дисциплін Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України (м. Львів);–
кандидат технічних наук, доцент Заїка Петро Іванович, завідувач кафедри прогнозування і профілактики надзвичайних ситуацій і пожеж Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси).
Провідна установа: – Севастопольський військово-морський ордена Червоної Зірки інститут ім. П.С. Нахімова МО України, кафедра живучості корабля, водолазних та суднопідйомних робіт (м. Севастополь).
Захист відбудеться “ 21 ” червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.707.01 при Університеті цивільного захисту України за адресою: вул. Чернишевського, 94, м. Харків, 61023.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Університету цивільного захисту України за адресою: вул. Чернишевського, 94, м. Харків, 61023.
Автореферат розісланий “ 15 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.А. Чуб


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Статистичні дані за останні роки свідчать про збільшення числа як лісових, так і степових пожеж, які у свою чергу приводять до згубних наслідків, а іноді навіть до непоправних втрат. Щорічно на планеті виникає до 400 тисяч лісових пожеж, які ушкоджують близько 0,5% загальної площі лісів. Основна маса лісових пожеж - це низові лісові пожежі, які наносять найбільшу втрату і є джерелом виникнення пожеж інших типів.
Попередження й гасіння лісових пожеж є однієї з найбільш актуальних і найважливіших завдань у лісовому господарстві України. У посушливі роки пожежі охоплюють значні площі, наносячи при цьому прямий матеріальний збиток за період горіння й тління, а так само непрямий, що проявляється в зниженні водорегулювальної, полезахисної, санітарно-гігієнічної, естетичної і кліматичної ролі лісу.
У силу просторості територій, покритих лісом, і недостатності засобів для ліквідації загорянь проблема боротьби з пожежами стоїть особливо гостро. У пожежонебезпечний сезон на території України щодня виникають сотні вогнищ лісових пожеж. Для визначення ефективних сценаріїв реагування потрібен прогноз динаміки лісової пожежі. Такий прогноз можна дати за допомогою методів математичного моделювання низових лісових пожеж.
На нинішньому етапі розвитку пожежної науки існує багато робіт, у яких за допомогою математичних моделей розглядають різні аспекти лісових пожеж й описують характерні для них параметри, процеси поширення, а також моделі гасіння таких пожеж. В Україні також ведуться дослідження в даному напрямку, вони представлені в працях Абрамова Ю.О., Дигало А.М., Комяк В.М., Комяка В.О., Куценка Л.М., Литвина Н.В., Покровського Р.Л., Тарасенка О.А., Васильєва С.В., Созніка О.П. й ін.
Не зважаючи на величезний обсяг накопиченої інформації про лісові пожежі й багаточисленні й плідні зусилля, спрямовані на експериментальне й теоретичне вивчення процесів їхнього виникнення й протікання, у цей час не існує достатньо простої, адекватної й практично застосовної моделі поширення лісової пожежі. Тому тема дослідження низових лісових пожеж не вичерпана й на сьогоднішній момент є актуальною. Зокрема актуальним є завдання вивчення поширення низової лісової пожежі з урахуванням таких факторів, як неоднорідний розподіл вологості горючого матеріалу й зміни параметрів вітру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗМІНИ ПАРАМЕТРІВ ВІТРУ ТА ВОЛОГОСТІ ЛІСОВОГО ПАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ НА ІНТЕГРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НИЗОВОЇ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок