Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І АНАЛІЗ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ З КУТОВОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ

СИНТЕЗ І АНАЛІЗ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ З КУТОВОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ

Назва:
СИНТЕЗ І АНАЛІЗ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ З КУТОВОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ’ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ЗВ’ЯЗКУ
ДІДКОВСЬКИЙ РУСЛАН МИХАЙЛОВИЧ
УДК 621.396
СИНТЕЗ І АНАЛІЗ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ З КУТОВОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ
Спеціальність
05.12.13 – радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
доктор технічних наук, доцент,
Первунінський Станіслав Михайлович,
Черкаський державний технологічний університет, професор кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем
Офіційні опоненти:
заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор
Лучук Андрій Михайлович,
Український науково-дослідний інститут зв'язку, провідний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Бойко Іван Федорович,
Національний авіаційний університет, професор кафедри радіоелектроніки
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “25” червня 2002 р. о 12 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої
вченої ради К26.849.01 в Українському науково-дослідному інституті зв’язку, за адресою: 03680, м. Київ-110, вул. Солом’янська, 13.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського науково-дослідного інституту зв’язку, за адресою: 03680, м. Київ-110, вул. Солом’янська, 13.
Автореферат розіслано “16” травня 2002 г.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
К26.849.01, к.т.н., с.н.с В.Ф.Михайлов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сутність і стан наукової проблеми.
Проходження радіосигналу через елементи схеми передавального пристрою, ділянки простору між передавачем та приймачем та елементів схеми приймального пристрою завжди пов’язане з впливом на сигнал різноманітних факторів, що спотворюють форму сигналу. Це відповідно позначається на якості відтворення інформаційного повідомлення. Спотворення інформаційного повідомлення на виході приймача може мати серйозні негативні наслідки, особливо в системах керування, де на основі отриманої телеметричної інформації може бути прийняте невірне рішення про подальший план керування процесом чи системою.
Тому для підвищення завадостійкості критичних до помилок систем зв’язку, як правило, проводиться цілий комплекс заходів, як технічного так і організаційного характеру. Це і перехід на більш досконалу елементну базу з меншим рівнем власних шумів, і звуження діаграм направленості антенних решіток, і оптимальне географічне розташування приймача, та багато іншого. Одним з невід’ємних компонентів такого комплексу заходів є оснащення приймального пристрою високоефективним фільтром вхідних сигналів.
В системах вилучення інформації широкого розповсюдження набули, так звані, узгоджені фільтри, принципи роботи яких ґрунтуються на тому, що форма корисного сигналу в точності відома розробникам фільтра.
Застосування таких фільтрів в системах передачі інформації, в яких не тільки шум, а й корисний сигнал, є випадковими процесами форма реалізації яких кожного разу не відома, не можливе.
Широкого розповсюдження набули в таких системах смугові фільтри. До їх переваг можна віднести те, що вони не потребують тонкого налагодження до характеристик сигналу і шуму. Однак, вони мають і дуже суттєвий недолік, пропускаючи фактично без змін, ті гармоніки шумового сигналу, що лежать поблизу центральної частоти корисного сигналу.
Тому застосування оптимальної лінійної фільтрації є великим кроком вперед в порівнянні з смуговими фільтрами. Оптимальні лінійні фільтри ослабляють шумові гармоніки пропорційно до відношення енергії корисного сигналу до енергії шуму в тій чи іншій області частот. Таким чином, оптимальний лінійний фільтр використовує інформацію, що міститься в енергетичних спектрах сигналу і шуму, що дозволяє йому досить ефективно зменшувати вплив шумів зосереджених по спектру в зоні близькій до частоти носійної.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ І АНАЛІЗ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ З КУТОВОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок