Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ВИТРАТ У РИБОКОНСЕРВНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

ФОРМУВАННЯ ВИТРАТ У РИБОКОНСЕРВНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВИТРАТ У РИБОКОНСЕРВНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В. ДОКУЧАЄВА
ШЕВЧЕНКО ЛІЛІЯ ГРАНИТІВНА
УДК 338:658.152
ФОРМУВАННЯ ВИТРАТ У РИБОКОНСЕРВНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут
державного та муніципального управління.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління,
доцент кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Малік Микола Йосипович,
член-коресподент УААН,
Національний науковий центр “
Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу підприємництва
кандидат економічних наук
Ульянченко Олександр Вікторович,
Харківський національний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва, професор кафедри економічної кібернетики
Провідна установа: | Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра менеджменту, м. Київ
Захист відбудеться 20 вересня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ, корп. 1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ
Автореферат розісланий 18 серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рибне господарство відіграє значну роль у забезпеченні населення продуктами харчування. Однак останніми роками склалися негативні тенденції в розвитку підприємств, які добувають та переробляють рибну сировину. Так, за період 1990 ? 2005 рр. обсяги вилову риби скоротилися в 4,2 рази, обсяги виробництва харчової рибної продукції – в 3,3, консервів рибних ? у 2,5 та борошна рибного кормового ? в 6,7 рази.
Протягом останніх років зусилля підприємств галузі були спрямовані на підвищення ефективності використання виробничих потужностей, покращення якості та розширення асортименту рибної продукції, зниження витрат на її виробництво, але результати діяльності свідчать про те, що не були задіяні всі можливі засоби, які зумовили б її вихід із кризового стану.
Існуюча в рибоконсервному виробництві система формування витрат не може достатньою мірою виявити резерви підвищення економічної ефективності галузі. У зв'язку з цим усе більше уваги приділяється становленню системи управлінського обліку, яка має стати пріоритетним напрямом зниження витрат виробництва.
Фундаментальні теоретичні положення формування витрат та управління ними наведено у працях відомих зарубіжних учених: К. Друрі, Дж. Ріса, Дж. Сігела, Дж. Шима, Дж. Фостера, Ч. Хорнгрена та ін.
Значний внесок у розвиток теорії та практики формування витрат на підприємствах АПК зробили вітчизняні дослідники: С.І. Дем’яненко, В.Г. Андрійчук, Г.Г. Кірейцев, В.Г. Лінник, В.В. Сопко, Ф.Ф.  Бутинець, В.Я. Плаксієнко, А.М. Герасимович.
При всій важливості проведених досліджень окремі аспекти проблеми формування витрат у рибоконсервному виробництві потребують подальшого вирішення: застосування аналізу беззбитковості до специфіки виробництва, опрацювання методів розподілу витрат за видами продукції, визначення структури і особливостей функціонування системи формування витрат, розробка методики формування оптимальної виробничої програми на основі аналізу беззбитковості. Крім того, залишаються малорозробленими питання пошуку резервів зниження витрат на різних етапах рибоконсервного виробництва АР Крим.
Недостатнє теоретичне обґрунтування, а також практична значущість проблеми формування витрат у рибоконсервному виробництві зумовлюють актуальність теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВИТРАТ У РИБОКОНСЕРВНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок