Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ГІЛЛЯСТОВУСИХ РАКОПОДІБНИХ В УМОВАХ ВПЛИВУ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН

ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ГІЛЛЯСТОВУСИХ РАКОПОДІБНИХ В УМОВАХ ВПЛИВУ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН

Назва:
ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ГІЛЛЯСТОВУСИХ РАКОПОДІБНИХ В УМОВАХ ВПЛИВУ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОБІОЛОГІЇ
ПЛАТОНОВ Микола Олексійович
 
УДК 574.64:595.324
ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ГІЛЛЯСТОВУСИХ РАКОПОДІБНИХ В УМОВАХ ВПЛИВУ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН
03.00.17 – гідробіологія
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті гідробіології НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
АРСАН Орест Михайлович,
Інститут гідробіології НАН України,
завідувач відділу екотоксикології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, доцент
ГАНДЗЮРА Володимир Петрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри зоології
кандидат біологічних наук,
АЛЕКСЕНКО Тетяна Леонідівна,
Херсонська гідробіологічна станція НАН України
старший науковий співробітник
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “ 25 ” жовтня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.213.01 Інституту гідробіології НАН України за адресою: 04210, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 12
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гідробіології НАН України (04210, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 12)
Автореферат розісланий “____” вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Гончаренко Н. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Сучасне сільське господарство базується на інтенсивному застосуванні широкого спектру агрохімікатів. При цьому зростає ризик забруднення навколишнього середовища хімікатами і продуктами їх розкладу. Тому перед впровадженням у практику нових препаратів необхідно всебічно оцінювати екологічні наслідки їх застосування, в тому числі для водойм і гідробіонтів.
В останні роки розроблено велику кількість нових препаратів, що володіють високою біологічною активністю і здатні ефективно підвищувати ріст, врожайність і стійкість до стресу культурних рослин. Це, насамперед, регулятори росту рослин. До рострегулюючих речовин можна віднести добрива та бактеріальні препарати, що оптимізують агроценоз за рахунок розвинення симбіотичної мікрофлори та покращення живлення рослин. Однак саме висока біологічна активність робить вищезгадані речовини потенційно небезпечними для об’єктів навколишнього середовища, в тому числі тварин і людини. На сьогоднішній день майже відсутні відомості щодо впливу цих речовин на нецільові живі організми, зокрема гідробіонтів.
Серед водяних тварин одними з найбільш чутливих до токсичного впливу є представники зоопланктону – гіллястовусі ракоподібні. Малі розміри, тонкий покрив і фільтраційний спосіб живлення роблять цих тварин надзвичайно вразливими до токсикантів. Гіллястовусі рачки часто домінують у зоопланктоні і відіграють значну роль в процесах трансформації речовини та енергії і самоочищення водойми. Тому випадання цих організмів із складу планктону внаслідок отруєння може мати катастрофічні наслідки для водної екосистеми.
Таким чином, актуальним завданням сьогодення є токсикологічна оцінка нових препаратів за допомогою гіллястовусих рачків. Види, які застосовуються як тест-об’єкти, є стандартними і загальноприйнятими у сучасних токсикологічних дослідженнях. Це дозволяє отримати адекватну оцінку токсичності досліджуваних препаратів, порівняти її з такою раніше вивчених речовин і доповнити бази даних з токсичних властивостей агрохімікатів.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дослідження по темі дисертації проводилися в Інституті гідробіології НАН України. Вони входили у держбюджетні теми № 0198U003582 “Вивчити форми міграції металів у природних водах та їх біологічну активність” та № 0102U000859 “Вивчити закономірності формування сучасного еколого-токсикологічного стану екосистем водойм урбанізованих територій та розробити прогноз його можливих змін”.
Мета і завдання досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ГІЛЛЯСТОВУСИХ РАКОПОДІБНИХ В УМОВАХ ВПЛИВУ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок