Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗРОШЕННЯ НА МІГРАЦІЮ РЕЧОВИН В ЛАНДШАФТАХ КРИМСЬКОГО ПРИСИВАШШЯ

ВПЛИВ ЗРОШЕННЯ НА МІГРАЦІЮ РЕЧОВИН В ЛАНДШАФТАХ КРИМСЬКОГО ПРИСИВАШШЯ

Назва:
ВПЛИВ ЗРОШЕННЯ НА МІГРАЦІЮ РЕЧОВИН В ЛАНДШАФТАХ КРИМСЬКОГО ПРИСИВАШШЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Сірик Володимир Федорович
УДК 911.52:631.67.03
ВПЛИВ ЗРОШЕННЯ НА МІГРАЦІЮ РЕЧОВИН
В ЛАНДШАФТАХ КРИМСЬКОГО ПРИСИВАШШЯ
11.00.01 – фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор географічних наук, професор
Боков Володимир Олександрович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри
геоекології.
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор Гродзинський Михайло Дмитрович, Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри фізичної географії та геоекології
кандидат географічних наук, доцент Жанталай Павло Іванович, Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова, доцент кафедри грунтознавства та географії грунтів.
 
Провідна установа – Інститут географії НАНУ, м. Київ
Захист відбудеться “18” січня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К52.051.03 при Таврійському національному університеті ім.В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
Автореферат розісланий 16.12. 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізоваої вченої ради Позаченюк К.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Меліорація земель належить до найбільш важливих засобів підвищення сільськогосподарського виробництва, послаблення його залежності від несприятливих природно-кліматичних умов. В повній мірі це стосується і до умов Кримського Присивашшя, розташованого в посушливій зоні, у зв’язку з чим тут після будівництва Північно-Кримського каналу широкого розвитку набули зрошувальні меліорації. Інтенсивний розвиток зрошувальних меліорацій викликає не тільки позитивні, але і негативні зміни природних умов, що проявляються в підвищенні рівнів грунтових вод, підтопленні територій, вторинному засоленні, осолонцюванні земель, погіршенні фізико-механічних і водно-фізичних властивостей грунтів та ін.
У зв’язку з тим, що вода є одним з найбільш активних міграційних середовищ, вивчення впливу зрошення на міграцію речовин в ландшафтах цього району є актуальним завданням.
Подальше підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва на зрошуваних землях Кримського Присивашшя значною мірою пов’язане зі стійкістю і відновлюваністю ландшафтів цього регіону, з вертикальною і горизонтальною міграцією речовин, що й обумовило необхідність проведення досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження пов’язані з науково-дослідними роботами, безпосередню участь у яких брав здобувач. Зокрема, з держбюджетною темою “Разработать методику прогноза почвенных процессов при использовании минерализованных дренажных и морских вод в различных районах страны” проблема 03.01, госпдоговірними науково-дослідними роботами “Исследовать объёмы и качество дренажно-сбросных вод системы СКК”, “Изучить современное состояние плодородия почв, мелиоративную обстановку, разработать и внедрить рекомендации по повышению эффективности использования земельных и водных ресурсов”, “Разработать и внедрить рекомендации по повышению урожаев сельскохозяйственных культур и сохранению плодородия почв при орошении слабоминерализованными коллекторно-дренажными водами на севообороте 603 га совхоза “Приморье” Нижнегорского района” та іншими.
Об’єкт і предмет дослідження. Об’єктом дослідження є ландшафти Кримського Присивашшя, предметом – процеси міграції речовин під впливом зрошення в ландшафтах Кримського Присивашшя.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження – вивчення впливу тривалого зрошення на ландшафти Кримського Присивашшя для обгрунтування і розробки заходів, спрямованих на регулювання динамічних змін сучасного їх стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗРОШЕННЯ НА МІГРАЦІЮ РЕЧОВИН В ЛАНДШАФТАХ КРИМСЬКОГО ПРИСИВАШШЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок