Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ СИНУСІВ ТВЕРДОЇ МОЗКОВОЇ ОБОЛОНКИ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ШУНТУВАННЯ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ СИНУСІВ ТВЕРДОЇ МОЗКОВОЇ ОБОЛОНКИ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ШУНТУВАННЯ (анатомо-експериментальне дослідження)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ СИНУСІВ ТВЕРДОЇ МОЗКОВОЇ ОБОЛОНКИ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ШУНТУВАННЯ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Актуальність теми: Анатомічна будова синусів твердої мозкової оболонки (ТМО) являє собою складний анатомо-функціональний регулятор, яки
й у нормальних умовах забезпечує оптимальну венозну циркуляцію і зумовляє функціональні особливості венозного і лікворн


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОВК ВАЛЕНТИН ЮРІЙОВИЧ

УДК 611.145.11 – 714.1
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ СИНУСІВ ТВЕРДОЇ МОЗКОВОЇ ОБОЛОНКИ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ШУНТУВАННЯ
(анатомо-експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2000


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті, МОЗ України
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Ковешніков Володимир Георгійович
Луганський державний медичний університет,
завідувач кафедри нормальної анатомії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Костиленко Юрій Петрович
Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри нормальної анатомії людини
 
доктор медичних наук, професор
Топоров Генадій Миколайович
Харківська медична академія післядипломної освіти, професор кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця (м.Київ)
Захист дисертації відбудеться “25” травня 2000 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (310022, м.Харків, проспект Правди, 12; т. 43-07-26)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м.Харків, проспект Леніна,4)
Автореферат розісланий “25” квітня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.О.Ольховський


Актуальність теми: анатомічна будова синусів твердої мозкової оболонки (ТМО) являє собою складний анатомо-функціональний регулятор, який у нормальних умовах забезпечує оптимальну венозну циркуляцію і зумовлює функціональні особливості венозного та лікворного відливу від головного мозку. Синусам ТМО належить головна роль у регуляції внутрішньочерепного тиску.
За даними Б.Г.Єгорова (1964), В.І.Орлова (1970), М.С.Мучника, І.Л.Оглезнєва, Т.М.Віхерта (1974), I.H.Aydin et al. (1996), S.Onoue et al. (1997), частота поранень синусів ТМО складає від 2 до 12% від усіх проникних травм черепа. Найбільш тяжка неврологічна симптоматика виникає у зв’язку з пошкодженням синусного стоку, поперечних сигмовидних синусів, яка супроводжується великою крововтратою та стисканням відділів головного мозку.
В.Г.Станіславський (1976), M.Bitzer et al. (1998) звернули увагу на особливе місце в патології центральної нервової системи (ЦНС) пухлин потиличних часток, мозочка та мостомозочкового кута, які у 20% випадках приводять до повної обструкції синусів ТМО.
У клінічній картині пошкоджень синусів ТМО переважають загальномозкові симптоми, набряк і набухання мозку, гіпертензивно-гідроцефальний синдром, який пов’язаний, у першу чергу, з порушенням венозного кровообігу головного мозку. У зв’язку з цим виникає потреба виконання раціональних шунтуючих операцій. Для підвищення ефективності цих операцій і нормалізації венозного відтоку від головного мозку можливе застосування дренажів. Показання для дренування шлуночків мозку виникають при наявності протипоказань до радикального видалення пухлин головного мозку (J.Papo, 1983; K.Sato et al., 1994; Z.Knobelsdorff et al., 1997); при тромбозах синусів ТМО (M.J.Fevrier et al., 1987; M.Higuсhi et al., 1997); при гострій черепно-мозковій травмі (R.K.Narayan et al., 1982; J.Papo, 1983; K.Sato et al., 1994: G. Knobelsdorff et al., 1997). За даними K.Moritake et al. (1982); Б.П.Симерницького, І.В.Спиридонова (1987); Б.П.Симерницького, М.В.Антонова, Г.Ф.Добровольського (1990); M.Ito, T. Sonokawa et al. (1995), встановлення вентрикулярного дренажу необхідне як попередній етап перед видаленням пухлин задньої черепної ямки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ СИНУСІВ ТВЕРДОЇ МОЗКОВОЇ ОБОЛОНКИ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ШУНТУВАННЯ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок