Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВОЮ СФЕРОЮ ДІЯЛЬНОСТІ ВНЗ, ЩО ФУНКЦІОНУЄ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВОЮ СФЕРОЮ ДІЯЛЬНОСТІ ВНЗ, ЩО ФУНКЦІОНУЄ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВОЮ СФЕРОЮ ДІЯЛЬНОСТІ ВНЗ, ЩО ФУНКЦІОНУЄ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,28 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МІЧКІВСЬКИЙ Сергій Миколайович
УДК 658.012.4 (043.3)
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВОЮ СФЕРОЮ ДІЯЛЬНОСТІ ВНЗ, ЩО ФУНКЦІОНУЄ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент Андрієнко Володимир Миколайович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, докторант кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк)
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор Заруба Віктор Яковлевич, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України (м. Харків), завідувач кафедри економічної кібернетики і маркетингового менеджменту, декан факультету управління бізнесом кандидат економічних наук Крачковський Володимир Вікторович, Донецький інститут економіки і господарського права (м. Донецьк), доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій
Провідна установа Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра прикладної математики і інформатики (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться “24” квітня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.101 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а (8 уч. корпус), ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “ 22 ” березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державний вищий навчальний заклад (ВНЗ) є основною ланкою освітнього комплексу України, що постачає продукт особливого призначення - інтелектуальний потенціал країни. Педагогічна, науково-дослідна, просвітницька, методична і видавнича діяльності є основними факторами економіки державного ВНЗ. Сукупність неосновних факторів економіки державного ВНЗ (гуртожитки, профілакторії, спортивні спорудження, бібліотеки й ін.) утворюють його соціально-побутову сферу діяльності, роль і значення якої для суспільства і вплив на особистість, що формується у трансформаційній економіці, має яскраво виражену соціальну орієнтацію.
Особливістю сучасного етапу ринкових змін у сфері освіти України є реформування системи фінансування ВНЗ. Основні фактори економіки державного ВНЗ частково підтримуються бюджетним фінансуванням, соціально-побутова діяльність цілком залежить від децентралізованих надходжень і самофінансування.
Однією з важливих задач управління ВНЗ є розробка механізмів, що забезпечують підвищення прибутковості і зниження витрат у соціально-побутовій діяльності.
Для вирішення фінансових проблем соціально-побутової сфери ВНЗ надано право здійснювати комерційну діяльність: здавати в оренду тимчасово вільні приміщення гуртожитків, продавати путівки в лікувально-оздоровчі заклади й інші.
Проблемам розробки механізмів регулювання фінансово-господарської діяльності підприємств у ринкових відносинах присвячено багато робіт вітчизняних і закордонних учених-економістів, зокрема Амітана В.Н., Балабанова І.Т., Дамарі Р., ДанілочкіноїН.Г., Друрі К., Жильцова Е.Н., Заруби В.Я., Крачковского В.В., Лисенка Ю.Г., Омельянович Л.А., ПетренкаВ.Л., Уткіна Э.А., Фатхутдінова Р.А., ЧумаченкаМ.Г., ЯкобсонаЛ.И. і інших. Однак питання управління соціально-побутовою сферою діяльності ВНЗ в даний час недостатньо освітлені.
Ефективна реалізація механізмів управління можлива лише за рахунок активного використання засобів економіко-математичного моделювання та обчислювальної техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВОЮ СФЕРОЮ ДІЯЛЬНОСТІ ВНЗ, ЩО ФУНКЦІОНУЄ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок