Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИНІМЕЦЬКА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ ОКУПОВАНОЇ УКРАЇНИ (1941–1944 рр.)

АНТИНІМЕЦЬКА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ ОКУПОВАНОЇ УКРАЇНИ (1941–1944 рр.)

Назва:
АНТИНІМЕЦЬКА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ ОКУПОВАНОЇ УКРАЇНИ (1941–1944 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
МАЛЮГА Валерій Миколайович
УДК 355.48:323.1.019.5](477)“1941/1944”(043.3)
АНТИНІМЕЦЬКА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОПАГАНДИСТСЬКА
ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ ОКУПОВАНОЇ УКРАЇНИ (1941–1944 рр.)
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національної академії оборони України, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Шевчук Василь Петрович,
Національна академія оборони України,
професор кафедри інформаційно-пропагандистського забезпечення та військової журналістики.
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, доцент,
старший науковий співробітник
Вєдєнєєв Дмитро Валерійович,
Національна академія Служби безпеки України, начальник кафедри теорії та історії оперативного мистецтва;
кандидат історичних наук
Патриляк Іван Казимирович,
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри новітньої історії України.
Провідна установа: | Інститут історії України НАН України,
відділ історії України періоду Другої світової війни, Національна академія наук України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 7 ” лютого 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України за адресою 03049, м. Київ–49, Повітрофлотський проспект, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ–49, Повітрофлотський проспект, 28).
Автореферат розісланий “ 3 ” січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук В. М. Грицюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Консолідація українського суспільства, виховання патріотично налаштованого громадянина нашої держави є найбільш нагальним завданням сучасного державотворчого процесу. У розв’язанні цього завдання важливе значення відіграє відтворення в наукових працях національно-визвольної боротьби українського народу за свою незалежність. Серед історичних віх цієї боротьби чільне місце займає діяльність ОУН та УПА. У цьому контексті актуального значення набула потреба всебічного висвітлення антинімецької інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН і створеної нею УПА, яка виступала в роки Другої світової війни невід’ємною складовою їх боротьби за створення незалежної Української держави.
Радянська історіографія формувала суто негативну суспільну думку щодо ОУН і УПА, а аспекти їх боротьби проти німецького окупаційного режиму просто замовчувала. Незважаючи на появу останнім часом значної кількості наукових праць, в яких йдеться про українські національно-патріотичні сили, їх антинімецька інформаційно-пропагандистська діяльність серед населення окупованої України залишається недостатньо висвітленою. Така обставина актуалізує пропоновану тему дослідження і має стати суттєвим кроком в подальшому об’єктивному вивченні історії боротьби українських національно-патріотичних сил проти німецьких окупантів у роки Другої світової війни.
Висвітлення цього виду антинімецької боротьби ОУН і УПА в роки Другої світової війни дає можливість встановити зв’язок між військово-політичною діяльністю українських націоналістів та розгортанням збройного опору німецьким окупантам.
Виходячи з актуальності теми, дисертантом сформульоване наукове завдання – на основі аналізу архівних документів та опублікованих джерел дослідити та розкрити антинімецьку інформаційно-пропагандистську діяльність ОУН і УПА серед населення окупованої України, виявити її зміст та спрямованість, показати роль і місце в боротьбі українського народу проти німецьких окупантів у 1941–1944 роках.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в межах науково-дослідної роботи Національної академії оборони України на замовлення Головного управління з гуманітарних питань та соціального захисту Генерального штабу Збройних Сил України на тему: “Організація інформаційно-пропагандистського забезпечення повсякденної діяльності військ (сил)” (шифр НДР “Пропаганда”), в якій автором виконано розділ “Інформаційно-пропагандистське забезпечення у Другій світовій війні”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АНТИНІМЕЦЬКА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ ОКУПОВАНОЇ УКРАЇНИ (1941–1944 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок