Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ МЕТАЛООБРОБКИ

УДОСКОНАЛЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ МЕТАЛООБРОБКИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ МЕТАЛООБРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одеський національний політехнічний університет
Мусааб Мохамед Ахмед Алі
УДК 62-52:621.9
УДОСКОНАЛЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ МЕТАЛООБРОБКИ
Спеціальність 05.13.07 – Автоматизація процесів керування
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник |
доктор технічних наук, професор
Водічев Володимир Анатолійович
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри електромеханічних систем з комп’ютерним управлінням
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Кузнецов Борис Іванович
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри колісних та гусеничних машин
доктор технічних наук, професор
Хобін Віктор Андрійович
Одеська національна академія харчових технологій, професор кафедри автоматизації виробничих процесів
 
Захист дисертації відбудеться 6 березня 2008 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 5 лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради |
Ю.С. Ямпольський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з важливих завдань для машинобудування є підвищення продуктивності і скорочення енергоспоживання металообробного устаткування. Розробці систем керування, що підвищують продуктивність і точність металообробки знижують її собівартість і питоме енергоспоживання верстатів в умовах зміни збурювальних дій в широких межах присвячені роботи українських і зарубіжних учених. Проте залишається низка невирішених питань, які визначають напрями вдосконалення систем керування технологічними процесами металообробки.
Розроблені системи стабілізації силових параметрів процесів обробки фрезеруванням відрізняються структурою регуляторів, корегуючих пристроїв, кількістю керованих робочих рухів верстата. Вони реалізуються шляхом застосування на верстатах спеціалізованих регуляторів. В той же час для керування циклами роботи металорізальних верстатів зараз знаходять широке застосування програмовані контролери, що дозволяють реалізувати нечіткі системи керування. Доцільно використовувати ці можливості контролерів для керування не тільки циклом, але і режимом обробки. Проте питання застосування фази-регуляторів для керування технологічним процесом металообробки при стабілізації потужності різання не досліджені. Застосування нечіткого регулятора, що реалізується програмованим контролером, виявляється особливо корисним, оскільки технологічний процес фрезерування як ланка автоматизованої системи керування характеризується зміною під дією обурень коефіцієнта підсилення і сталої часу.
Наявні в літературі відомості про математичний опис процесу фрезерування, як об'єкту керування автоматизованої системи у ряді випадків суперечать наявним експериментальним даним. Відсутність достовірних відомостей про залежність сталої часу процесу фрезерування від параметрів режиму обробки утрудняє розробку систем керування, що підвищують ефективність металообробки. Тому потрібне проведення додаткових досліджень з уточнення математичної моделі процесу фрезерування.
На плоскошліфувальних верстатах для оптимізації процесу силового шліфування застосовують пошукові системи, що використовують різні алгоритми пошуку екстремуму тієї або іншої цільової функції. Загальним недоліком таких систем є значна тривалість пошуку оптимального режиму обробки. При оптимізації за критерієм мінімального питомого енергоспоживання в процесі пошуку екстремуму технологічний процес силового шліфування здійснюється не в якнайкращому з погляду енергоспоживання режимі. Тому актуальною є розробка методу керування процесом силового шліфування, на основі якого оптимізація процесу обробки здійснюватиметься безпошуковою системою з аналітичним визначенням значення швидкості подачі, відповідної в даних умовах екстремальному значенню показника енергетичної ефективності обробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ МЕТАЛООБРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок