Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура, семантика і стилістичні функції епітета в художній прозі Івана Багряного

Структура, семантика і стилістичні функції епітета в художній прозі Івана Багряного

Назва:
Структура, семантика і стилістичні функції епітета в художній прозі Івана Багряного
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОВОЗНАВСТВА ім.О.О.ПОТЕБНІ
Братусь Марія Феліксівна
УДК 821.161.2.08 Багряний
Структура, семантика і стилістичні функції епітета
в художній прозі Івана Багряного
Спеціальність 10.02.01 - українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано у відділі стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України.
Наукові керівники: доктор філологічних наук, професор
Пустовіт Любов Омелянівна
доктор філологічних наук,
професор Єрмоленко Світлана Яківна,
Інститут української мови НАН України,
завідувач відділу стилістики та культури мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук,
професор Тараненко Олександр Онисимович,
Інститут української мови НАН України,
завідувач відділу лексикології та
комп'ютерної лексикографії
кандидат філологічних наук, доцент
Чумак Олена Григорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
доцент кафедри фонетики і граматики слов'янських мов
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова,
кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 16.04.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.172.01 для захисту докторських (кандидатських) дисертацій при Інституті мовознавства ім.О.О.Потебні НАН України (01001, м. Київ-1, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім.О.О.Потебні та Інституту української мови НАН України (01001, м. Київ-1, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розіслано _14.03.2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філол. наук, професор Озерова Н.Г.
Загальна характеристика дисертації
Художня проза Івана Багряного - романи “Тигролови” (1944), “Сад Гетсиманський” (1950), “Людина біжить над прірвою” (1965), повість “Огненне коло” (1953) - займає чільне місце в історії української літератури і літературної мови ХХ ст. Хоч ці твори письменника, з'явившись за межами України після Другої світової війни, відразу привернули увагу зарубіжних читачів, входження їх у мовно-національну свідомість масового українського читача відбувається тільки в 90-і роки в незалежній Україні. Творчість І.Багряного була знана в Україні в кінці 20-х і на початку 30-х років, але для наших сучасників його літературна, як і політична діяльність часів Другої світової війни та в еміграції, пов'язана з національно-державницькими змаганнями, залишається мало відомою і тому потребує всебічного висвітлення.
Л.Череватенко, О.Шугай, О.Гаврильченко та А.Коваленко знайомлять читачів з непересічною в українській літературі постаттю І.Багряного, про яку донедавна було відомо, що він “запеклий антикомуніст”, а його твори - “антирадянські”.
У памфлеті “Чому я не хочу вертатись до СРСР?” І.Багряний писав:“
Я вернуся до своєї Вітчизни з мільйонами своїх братів і сестер, що перебувають тут, в Європі, і там, по сибірських концтаборах, тоді, коли тоталітарна кривава більшовицька система буде знесена так, як і гітлерівська. Коли НКВС піде вслід за гестапо, коли червоний російський фашизм щезне так, як щез фашизм німецький… Коли нам, українському народові, буде повернене право на свободу і незалежність в ім'я християнської правди і справедливості”.
На особливості стилю І.Багряного, зокрема, в автобіографічному романі “Сад Гетсиманський” звертав увагу Г.Костюк, характеризуючи його як явище симбіозу “сюжетного твору й мемуарного репортажу”: “У письменникові борються дві стихії - розкута творча уява, з одного боку, і переобтяженість надмірними деталями з власної тюремної “практики”. Відчувається намагання автора зберегти автентичність оповіді, але разом з тим і створити нову реальність - естетичну. Оця боротьба двох начал - художнього й публіцистичного - часто перешкоджала Багряному-прозаїкові й надавала всьому написаному хоч дещо й плакатного, але документального характеру”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Структура, семантика і стилістичні функції епітета в художній прозі Івана Багряного

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок