Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ У КОМПЛЕКСНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИКІВ ГЛИБОКИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ З ТЕПЛОВИМИ УРАЖЕННЯМИ

ЗАСТОСУВАННЯ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ У КОМПЛЕКСНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИКІВ ГЛИБОКИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ З ТЕПЛОВИМИ УРАЖЕННЯМИ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ У КОМПЛЕКСНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИКІВ ГЛИБОКИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ З ТЕПЛОВИМИ УРАЖЕННЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім.М.ГОРЬКОГО
ЛАДАРІЯ ОЛЕНА ГРИГОРІЇВНА
УДК: 616-001.16:622-058.243[:615.835.3
ЗАСТОСУВАННЯ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ
У КОМПЛЕКСНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИКІВ
ГЛИБОКИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ З ТЕПЛОВИМИ УРАЖЕННЯМИ
14.02.01 - гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті медико-екологічних проблем Донбасу та вугільної промисловості, м.Донецьк, МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Валуцина Валентина Михайлівна, Науково-дослідний інститут медико-екологічних проблем Донбасу та вугільної промисловості, м.Донецьк, завідувачка клінічного відділу, заступник директора з клінічних питань.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бондаренко Геннадій Опанасович, Донецький державний медичний університет ім.М.Горького, завідувач кафедри професійних хвороб та радіаційної медицини;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Харковенко Ніна Михайлівна, Науково-дослідний інститут медико-екологічних проблем Донбасу та вугільної промисловості, м.Донецьк, завідувачка відділу соціально-гігієнічних досліджень.
Провідна установа:
Інститут медицини праці, відділ професійної патології, АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться “28” січня 2004р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 в Донецькому державному медичному університеті ім.М.Горького за адресою: 83003, Україна, м.Донецьк, пр.Ілліча, 16.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім.М.Горького за адресою: 83003, Україна, м.Донецьк, пр.Ілліча, 16.
Автореферат розісланий “23” грудня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.мед.н., професор І.І.Солдак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з головних несприятливих чинників глибоких вугільних шахт Донбасу в гігієнічному плані є нагріваючий мікроклімат (Максимович В.А. и соавт., 2001). У гірників, зайнятих в умовах нагріваючого мікроклімату, у порівнянні з робітниками дільниць із нормальною температурою, показники професійної захворюваності вище на 15 - 30 % (Мухин В.В., 2000).
У останні роки зареєстровано значне число теплових уражень (ТУ) серед гірників Донбасу (Валуцина В.М. и соавт., 2001). При наявності великої кількості робіт щодо патогенезу, клінічних проявів, методів лікування теплових уражень (Валуцина В.М. и соавт., 1996, 2000; Максимович В.О. та співавт., 1997; Николенко В.Ю., 1997, 2001; Donoghue A.M., 2000) потребують уточнення особливості формування та клінічного перебігу теплових уражень - гострого перегріву (ГП) і хронічного перегріву (ХП), з урахуванням динамічного спостереження, їх можливого патогенетичного взаємозв'язку, обґрунтування методів адекватної реабілітації з обліком всіх ланок патогенезу залежно від форми і ступеня важкості теплових уражень і медико-соціальної експертизи. Ці та інші питання не знайшли повного відображення в наукових дослідженнях, що ускладнює удосконалення цілеспрямованого проведення профілактичних заходів з попередження теплових уражень і їх наслідків у гірників.
Медична реабілітація, як один з основних напрямків профілактичної медицини, передбачає своєчасне комплексне лікування професійних захворювань з метою відновлення здоров'я і працездатності, втрачених у процесі впливу несприятливих умов праці (Краснюк Е.П., 2003). Тому уявляється перспективним застосування гіпербаричної оксигенації (ГБО) у комплексній реабілітації гірників з тепловими ураженнями для корекції гіпоксичних явищ, метаболічних розладів, нормалізації процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ). Незважаючи на велику кількість наукових робіт, присвячених використанню ГБО у різних галузях медицини (Ефуни С.Н., 1986; Леонов А.Н., 1984, 2001; Киселев С.А., 2000; Шпектор В.А. и соавт., 2001), залишаються відкритими питання оптимальних режимів проведення ГБО гірникам з ТУ, критеріїв контролю ефективності реабілітації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ У КОМПЛЕКСНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ГІРНИКІВ ГЛИБОКИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ З ТЕПЛОВИМИ УРАЖЕННЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок