Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> CТРУКТУРУВАННЯ ТА ФОРМАЛІЗАЦІЯ ДАНИХ НАУКОВОГО ОПИСУ ОБ'ЄКТУ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ

CТРУКТУРУВАННЯ ТА ФОРМАЛІЗАЦІЯ ДАНИХ НАУКОВОГО ОПИСУ ОБ'ЄКТУ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
CТРУКТУРУВАННЯ ТА ФОРМАЛІЗАЦІЯ ДАНИХ НАУКОВОГО ОПИСУ ОБ'ЄКТУ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,98 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
Кафедра теорії та історії культури
Мамаєв Сергій Георгійович
УДК 8 + 7.07
CТРУКТУРУВАННЯ ТА ФОРМАЛІЗАЦІЯ ДАНИХ
НАУКОВОГО ОПИСУ ОБ'ЄКТУ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ
Спеціальність 17.00.01 - Теорія та історія культури
А в т о р е ф е р а т д и с е р т а ц і ї
на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Гуменюк Тетяна Костянтинівна
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, доцент кафедри
теорії та історії культури.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Безгін Ігор Дмитрович
віце-президент Академії мистецтв України
 
кандидат мистецтвознавства, доцент
Логутенко Ольга Андріївна
доцент кафедри теорії та історії мистецтва
Національної академії образотворчих
мистецтв та архітектури.
Провідна установа: Київський Національний університет
культури і мистецтв, кафедра музеєзнавства
Захист відбудеться 27.03.2002р. о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м.Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м.Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
Автореферат розісланий 24.02. 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент Коханик І.М.
Актуальність теми: тема даної роботи набула актуальності з того часу, коли вперше було поставлено питання про переведення обліково-хранительської документації закладів, що зберігають пам'ятки культури (музеї, бібліотеки, архіви та ін.) на електронні носії. Але саме комп'ютеризація музеїв, за яку біля десяти років тому лише в Києві взялися кілька ініціативних груп, зробилася "каменем преткновення". Можна сміливо стверджувати, що на сьогодні ми не маємо жодної завершеної автоматизованої системи, яка б у повній мірі використовувалася в інформаційній роботі тієї чи іншої музейної збірки. В той же час створення автоматизованих інформаційно-довідкових систем для архівів та бібліотек, за певних застережень, вже дало наявні результати.
Ще на початку 1990-х років провідні спеціалісти були вимушені визнати, що "'бунт' користувача інформації проти інформаційного працівника АСНТІ (автоматизованої системи науково-технічної інформації - С.М.), який поставив його у принизливу залежність від себе, є закономірним..." і "...розділення системи комунікації НТІ на підсистеми первинних та вторинних джерел інформації є хибним". На даний час можна відзначити протилежну тенденцію: надмірна доступність величезних інформаційних масивів надає шкоди вірному сприйняттю і веде до профанації, а користувач, навіть досить кваліфікований, перетворюється з учасника процесу структурування даних в додаток до інструмента - до досить різноманітних, але насправді все ж таки стандартних можливостей програмного забезпечення. Крім того, надзвичайно прискорені темпи розвитку обчислювальної техніки призвели до надмірно швидкого морального старіння інформаційних технологій, завдяки чому жодну із здавалося б успішно розпочатих розробок так і не було завершено.
Зв'язок з іншими дослідженнями: тему дисертації включено до перспективного тематичного плану науково-дослідної діяльності Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (у складі загальної теми № 3: “Українська музична культура: культурологічні, соціологічні, художньо-естетичні, педагогічні та виконавчі аспекти”).
Об'єкт дослідження: цілі та завдання інформаційної роботи в збірках у світлі теорії мистецтва та теорії музейної справи. Структура інформаційної бази збірок образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва у традиційних формах та перспективні можливості її використання в автоматизованих інформаційних процесах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 



Реферат на тему: CТРУКТУРУВАННЯ ТА ФОРМАЛІЗАЦІЯ ДАНИХ НАУКОВОГО ОПИСУ ОБ'ЄКТУ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок