Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНО ОБҐРУНТОВАНІ ПІДХОДИ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПРИДАТКІВ МАТКИ

ПАТОГЕНЕТИЧНО ОБҐРУНТОВАНІ ПІДХОДИ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПРИДАТКІВ МАТКИ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНО ОБҐРУНТОВАНІ ПІДХОДИ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПРИДАТКІВ МАТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,53 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗЯТІНА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 618.13-002-08-092
ПАТОГЕНЕТИЧНО ОБҐРУНТОВАНІ ПІДХОДИ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПРИДАТКІВ МАТКИ
14.01.01 – Акушерство та гінекологія
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вищому державному навчальному закладі України Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України (м. Полтава).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Громова Антоніна Макарівна, Вищий державний навчальний заклад України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, м. Полтава, завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Потапова Лілія Вікторівна, Харківський державний медичний університет, професор кафедри акушерства і гінекології №1
доктор медичних наук, професор
Іванюта Лідія Іванівна, Інститут педіатрії акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділом реабілітації репродуктивної функції жінок
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “11” січня 2007 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .600.01 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, .
Автореферат розіслано “9” грудня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В. Лазуренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Репродуктивне здоров’я жінок в Україні викликає значні занепокоєння, так як основні показники, що оцінюють його стан, не відповідають європейськім і міжнародним стандартам (В.В. Подольський, 2003). Запальні захворювання придатків матки (ЗЗПМ) суттєво впливають на здоров’я та репродуктивну функцію жінок, представляючи собою серйозну проблему для суспільства (Л.І. Іванюта, 2003). Дані захворювання займають І місце у структурі гінекологічної захворюваності і складають 84% від усіх запальних захворювань жіночої статевої сфери і (Г.М. Савельєва, 2000; В.К. Чайка, Є.Ф. Тріфонов, 2001;).
Роль запальних захворювань придатків матки визначена не лише їхньою зростаючою частотою, а й тими ускладненнями, до яких вони призводять, що є головною причиною серйозних медичних, соціальних та економічних втрат. Так, у 4-10% хворих ЗЗПМ призводять до тяжких гнійних ускладнень, у 16,7% – до хронічного тазового перитоніту, у 40-43% – до порушення менструального циклу, у 47% на тлі запального процесу розвивається ектопічна вагітність (М.Г. Гойда, 2000; Л.В. Потапова, 2000; В.П. Сметник, Л.А. Марченко, 2005).
Значної уваги заслуговує больовий синдром, що розвивається внаслідок перенесеного запального процесу і спричиняє у 60% жінок розлади сексуальної функції, порушення психічного та фізичного здоров’я, дисгармонію у шлюбі і призводить до тимчасової або стійкої непрацездатності (А.В. Шуршаліна, 2006).
Особливої актуальності наведені питання набувають у зв’язку з різкою тенденцією до „омолодження” ЗЗПМ, тому як 10% хворих перебувають у віці до 20 років, а ще 60% – від 21 до 25 (G. Hugehes, 2001; В.І. Краснопольський, 2004).
У останні роки багатоаспектні дослідження розширили знання що до етіології ЗЗПМ, гемостазіологічних, гормональних і імунологічних змін у організмі таких хворих (С.В. Лукащук-Федик, 2002; В.П.Квашенко, 2004;). Але, незважаючи на значні досягнення у цій галузі, лікування зазначених захворювань залишається складним і не остаточно вирішеним питанням (R. Quentin, J. Lansac, 2000; А.В. Чурілов, 2004).
Загальноприйняті методи лікування та реабілітації жінок після перенесеного ЗЗПМ, що включають масивну фармакотерапію, часто є не лише недостатньо ефективними але не дозволяють добитись повної реабілітації, мають певні недоліки на кшталт численних тяжких побічних дій лікарських препаратів та призводять до імунодефіциту (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНО ОБҐРУНТОВАНІ ПІДХОДИ ПРИ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПРИДАТКІВ МАТКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок