Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи фокусування і стабілізації розподілів неоднорідних марковських процесів та їх застосування

Методи фокусування і стабілізації розподілів неоднорідних марковських процесів та їх застосування

Назва:
Методи фокусування і стабілізації розподілів неоднорідних марковських процесів та їх застосування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Родзинський Анатолій Анатолійович
УДК 519.21
Методи фокусування і стабілізації розподілів неоднорідних
марковських процесів та їх застосування
Спеціальність 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор фізико-математичних наук, професор
Дікарєв Вадим Анатолійович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри прикладної математики.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, доцент
Смеляков Сергій В’ячеславович,
Харківський військовий університет, начальник кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем управління;
доктор технічних наук, професор,
Комяк Валентина Михайлівна,
Харківський інститут пожежної безпеки, професор кафедри фундаментальних наук.
Провідна установа | Національний технічний університет України "КПІ", м. Київ.
Захист відбудеться "19" червня 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету за адресою:
61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано "23" квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багато процесів, що досліджуються в різних галузях науки і техніки, можуть бути з тим або іншим ступенем точності описані за допомогою відповідним чином підібраних марковських процесів. Виникаючі при цьому задачі складаються у виборі марковського процесу, що достатньо точно описують заданий реальний процес, у аналізі змін у часі точності такого опису й урахуванні в цьому описі зовнішніх впливів, яким реальний процес може піддаватися. Великий інтерес з погляду додатків подають задачі про оптимальне керування конкретним процесом. Критерії оптимальності визначаються самою природою досліджуваного об'єкта і тих цільових задач, що ставляться перед виробництвом, його що використовує. Ці задачі виникають і при дослідженні “марковських дублікатів” – марковських процесів, що достатньо точно описують заданий технологічний режим. Для марковських дублікатів потрібно розглянути задачі про керування їхніми параметрами з урахуванням природи останніх і меж, у межах яких вони можуть змінюватися. При цьому варіювання параметрами варто робити так, щоб марковський дублікат на часовому проміжку, у якому це варіювання проводиться, по старому достатньо точно описував технологічний процес, що відповідає йому.
Таким чином, практика ставить перед дослідниками задачі про побудову марковських моделей (дублікатів), що достатньо точно описують конкретні технологічні процеси. При цьому потрібно, щоб точність такого опису мала місце і на тих проміжках часу, на яких керуючі параметри перетерплюють швидкі зміни. Реалізація описаного зв'язку між технологічними процесами і їхніми марковськими дублікатами й аналіз властивостей останніх потребує використання ряду результатів із теорії марковських процесів.
У останні десятиліття вимоги практики ініціювали в дослідників інтерес до неоднорідним марковським процесів. Такі процеси розглядалися в роботах Колмогорова, Саримсакова, Баруча-Ріда, Карліна, Дуба й інших. Однією з найважливіших задач теорії марковських процесів й їх додатків до практики є знаходження умов, за виконання яких має місце стабілізація процесу. Під стабілізацією розуміється така властивість процесу, коли з плином часу основні його характеристики приймають деякі фіксовані значення або локалізуються поблизу них. Найбільше докладно умови стабілізації вивчені для однорідних процесів. При переході до неоднорідних процесів коло задач про стабілізацію істотно розширюється.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методи фокусування і стабілізації розподілів неоднорідних марковських процесів та їх застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок