Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи лінеаризації амплітудно-частотних характеристик п’єзоелектричних перетворювачів механічних величин

Методи лінеаризації амплітудно-частотних характеристик п’єзоелектричних перетворювачів механічних величин

Назва:
Методи лінеаризації амплітудно-частотних характеристик п’єзоелектричних перетворювачів механічних величин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
одеський національний політехнічний УНіВЕРСИТЕТ
Балковська Юлія Юріївна
УДК 621.3.537.228.1
Методи лінеаризації амплітудно-частотних характеристик п’єзоелектричних перетворювачів механічних величин
05.13.05 - Елементи та пристрої
обчислювальної техніки та систем керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Шарапов Валерій Михайлович, Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри комп’ютеризованих та інформаційних технологій у приладобудуванні.
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Куценко Альфред Миколайович, Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри фізики;
кандидат технічних наук, доцент Нікольський Віталій Валентинович, Одеська національна морська академія, доцент кафедри теорії автоматичного керування та обчислювальної техніки;
Провідна установа Вінницький державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра автоматики і інформаційно-вимірювальної техніки, м. Вінниця.
Захист відбудеться “11” грудня 2003 р. о 13.30 год. в ауд. 400-А на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “ 8 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольський Ю.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Робота присвячена подальшому вдосконаленню та створенню нових елементів і пристроїв для систем керування та обчислювальної техніки, зокрема, п’єзоелектричних перетворювачів механічних величин.
Розвиток систем керування підвищив вимоги, які ставляться до перетворювачів фізичних величин. Виникла необхідність створення нових перетворювачів та зросли вимоги до вже відомих.
Від характеристик перетворювачів значною мірою залежать точність та надійність роботи систем керування та регулювання, приладів контролю технологічних процесів, навколишнього середовища, безпека роботи ядерних, теплових, хімічних установок, літальних апаратів та морських об’єктів, тому роботи зі створення нових та вдосконалення відомих перетворювачів є вельми актуальними.
Протягом останніх десятиріч досягнутий певний прогрес у даній області та, як наслідок, було створено значну кількість різних типів п’єзоелектричних перетворювачів, які використовуються для систем керування та навігації надводних та підводних човнів, в електроакустиці, вимірювальній та медичній техніці та ін.
Параметрами перетворювача, які у багатьох випадках мають найбільш суттєве значення, є його чутливість, робочий частотний діапазон та похибка вимірювання фізичної величини.
Робочий частотний діапазон п’єзоелектричного перетворювача зверху обмежений резонансною частотою, і його розширення можливе шляхом придушення цього резонансу, тобто шляхом лінеаризації його амплітудно–частотної характеристики (АЧХ). Тому розробка методів лінеаризації АЧХ п’єзоелектричних перетворювачів є досить актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася відповідно до прикладних держбюджетних науково–дослідних робіт "Створення континуальних механіко–математичних моделей і основ аналізу функціональних параметрів і синтезу п’єзоелектричних перетворювачів поліморфного типу, у тому числі з аморфними й алмазоподібними плівками" (держ. реєстр. № U004418) і "Розробка методів синтезу п’єзокерамічних перетворювачів статичних та динамічних тисків і лінійних та вібраційних прискорень із заданими характеристиками" (держ. реєстр. № 103U003690)
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методи лінеаризації амплітудно-частотних характеристик п’єзоелектричних перетворювачів механічних величин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок