Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ ЗІ СТАРШОКЛАСНИКАМИ

ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ ЗІ СТАРШОКЛАСНИКАМИ

Назва:
ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ ЗІ СТАРШОКЛАСНИКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України
ПАЗЮЧЕНКО ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
УДК 371.124.047
ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
ЗІ СТАРШОКЛАСНИКАМИ
19.00.07– педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, доцент
Кульчицька Олена Іполитівна,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, старший науковий співробітник відділу педагогічних технологій неперервної професійної освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Балл Георгій Олексійович, Інститут психології
імені Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії теорії і методології психології,
м. Київ;
кандидат психологічних наук, доцент
Лисянська Таїсія Миколаївна, Національний
педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри психології, м. Київ.
Провідна установа: Черкаський державний університет імені Богдана Хмельницького,кафедра практичної психології, Міністерство освіти і науки України, м.Черкаси.
Захист відбудеться 25 квітня 2001р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського,9; 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського,9).
Автореферат розісланий “ 24 “ березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження.
Перехід багатьох шкіл України на диференційоване навчання поставив перед психологічною службою школи та вчителями ряд складних проблем, серед них чи не найскладнішою є врахування індивідуально-психологічниих особливостей кожного учня у класах з певною професійною спрямованістю.
Профорієнтація як галузь знання за змістом і методами є психолого-педагогічною, за сферою діяльності – соціальною, результати її відбиваються в економічному і культурно-просвітницькому сучасному житті. Особливо актуальною в нових умовах соціальної та економічної диференціації суспільства є його потреба в людині активній.
Сучасні підходи до сутності профорієнтації, які склалися у зарубіжній і вітчизняній науці об'єднуються у три напрями: структурні теорії (Н.Аксельрод, Е.Гінзберг, Є.О.Климов, П.Міллер, В.Ф.Моргун, Г.Форш); мотиваційні теорії (М.Келланд, А.Маслоу, Є.М.Павлютенков, Е.Роу, В.Фрумм, Ф.Херцберг); теорії “індивідуальності” чи “розвитку саморозуміння” (О'Хара, Д.Сьюпер, Л.Тайлер, Д.Тідеман, Б.О.Федоришин, С.Фукуяма, Дж.Холланд).
Для нашого дослідження важливе значення мали праці, в яких висвітлено аспекти професійного розвитку особистості з врахуванням індивідуально-психологічних особливостей індивіда як суб'єкта самовизначення на довузівському етапі орієнтації (І.А.Зязюн, В.В.Колінько, В.О.Моляко, В.Ф.Моргун, Б.О.Федоришин, С.Фукуяма та ін.).
Серед різних видів професій ми обрали професію вчителя. Загальними проблемами профорієнтації школярів на педагогічну працю займалося чимало дослідників (Л.С.Виготський, Ф.Н.Гоноболін, Т.Гордон, І.А.Зязюн, О.І.Казакова, В.Ф.Мудрик, А.В.Петровський, К.Роджерс, В.А.Семиченко, М.Ф.Хижуховська, Т.С. Яценко та ін.).
Чимало досліджень присвячені вивченню закономірностей формування особистості вчителя (Л.С.Виготський, Л.М.Мітіна, А.В.Мудрик, В.А.Семиченко, М.Ф.Хижуховська та ін.); розробці професіограм педагогічної праці (М.Я.Басов, П.П. Блонський, В.І.Бочелюк, О.В.Борденюк, С.О.Зімічева, Н.В.Кузьміна, Н.Д.Левітов, Р.Й.Міттельман, Л.М.Мітіна, В.Ф.Моргун, Б.О.Орлов, О.М.Пєхота, М.М.Рубінштейн, В.А.Сластьонін та ін.); розробці організаційно-методичних форм у практиці профорієнтації на професію вчителя (Х.А.Абдукарімов, В.Д.Бардінова, О.М.Вознюк, С.А.Гольдіна, І.А.Зязюн, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ ЗІ СТАРШОКЛАСНИКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок