Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТИВНІ МЕТОДИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ВИСОКОГРАДІЄНТНИХ ПРОЦЕСІВ В ОБ’ЄКТАХ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

АДАПТИВНІ МЕТОДИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ВИСОКОГРАДІЄНТНИХ ПРОЦЕСІВ В ОБ’ЄКТАХ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

Назва:
АДАПТИВНІ МЕТОДИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ВИСОКОГРАДІЄНТНИХ ПРОЦЕСІВ В ОБ’ЄКТАХ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,74 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИСТЕТ УКРАЇНИ “КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Лук’яненко Святослав Олексійович
УДК 519.6
АДАПТИВНІ МЕТОДИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ВИСОКОГРАДІЄНТНИХ ПРОЦЕСІВ В ОБ’ЄКТАХ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
Спеціальність 01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України на кафедрі автоматизації проектування енергетичних процесів і систем.
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор
Верлань Анатолій Федорович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці
ім. Г.Є.Пухова НАН України, завідувач відділу
моделювання динамічних систем
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук,
професор
Рєзцов Віктор Федорович,
Інститут відновлюваної енергетики НАН України,
заступник директора з наукових питань;
доктор технічних наук, професор
Нестеренко Борис Борисович,
Інститут математики НАН України, заступник директора;
доктор технічних наук, професор
Бейко Іван Васильович,
Українсько-Угорський інститут кібернетики ім. Арпада
Гьонца Міжрегіональної академії управління персоналом
Міністерства освіти і науки України, директор.
Провідна установа Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України,
відділ 265 – розподілених систем, що самоорганізуються.
Захист відбудеться 12 червня 2006 р. о 14-30 на засіданні спеціалізованої ради Д 26.002.02 у НТУУ “КПІ” (м. Київ, пр. Перемоги, 37, корп. 18, ауд. 306).
Відзиви на автореферат у двох екземплярах, завірені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, вченому секретарю НТУУ “КПІ”.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “_10__”___05____ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, доцент М.М. Орлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Математичне моделювання з використанням комп’ютерної техніки зараз є загальноприйнятим способом дослідження різноманітних природних явищ та створення нових технічних пристроїв. Комп’ютерні системи автоматизованого проектування скорочують терміни проектування та підвищують якість нових технічних систем. Значне місце в інженерній практиці займає моделювання об’єктів з розподіленими параметрами (ОРП), з якими стикаються при дослідженні процесів тепломасопереносу, руху рідини та газу, розповсюдження електромагнітних хвиль та інше. Теоретичною основою математичного моделювання ОРП є фундаментальні закони фізики: збереження енергії, маси та інші. Значну частину з них можна сформулювати математично у вигляді диференційних рівнянь у частинних похідних (ДРЧП), розв’язання яких за допомогою комп’ютерних систем (КС) вимагає великих витрат машинного часу, особливо у тривимірному випадку. Внаслідок необхідності вирішення все більш складних задач дослідження фізичних об’єктів, синтезу та проектування технічних систем, зокрема, проведення багатоваріантного їх аналізу з метою оптимізації параметрів, актуальною проблемою є скорочення машинних витрат та підвищення точності обчислень при комп’ютерній реалізації цих моделей. Основними методами розв’язання ДРЧП є методи скінчених різниць та скінчених елементів. Їх загальними рисами є заміна неперервної області визначення невідомої функції (температури, концентрації речовини та інше) дискретною множиною точок або елементів (сіткою), в яких і відшукується розв’язок. Відносно значень невідомої функції в вузлах цієї сітки формується та розв’язується алгебрична система рівнянь, що замінює диференційну задачу у кожний момент часу. Різноманітні варіанти цих методів відрізняються точністю, трудомісткістю, стійкістю та іншими характеристиками. Значний вклад у розвиток методів математичного моделювання ОРП та обчислювальних методів розв’язання ДРЧП внесли В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: АДАПТИВНІ МЕТОДИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ВИСОКОГРАДІЄНТНИХ ПРОЦЕСІВ В ОБ’ЄКТАХ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок