Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ ПЕРВИННОГО І ВТОРИННОГО ГЕНЕЗУ У ПІДЛІТКІВ

ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ ПЕРВИННОГО І ВТОРИННОГО ГЕНЕЗУ У ПІДЛІТКІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ ПЕРВИННОГО І ВТОРИННОГО ГЕНЕЗУ У ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ім.Ф.Г.ЯНОВСЬКОГО
ІЛЬНИЦЬКА ЛІДІЯ ІВАНІВНА
УДК 616.24-002.5-084-08-053.6
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ
ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ ПЕРВИННОГО І
ВТОРИННОГО ГЕНЕЗУ У ПІДЛІТКІВ
14.01.26 – фтизіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті ім.Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Сахелашвілі Манана Іванівна,
Львівський національний медичний університет ім.Данила Галицького МОЗ України, професор кафедри фтизіатрії і пульмонології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Костроміна Вікторія Павлівна,
Інститут фтизіатрії і пульмонології ім.Ф.Г.Яновського АМН України,
завідувач відділення захворювань органів дихання у дітей
кандидат медичних наук, доцент Ніколаєва Ольга Дмитрівна,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
МОЗ України, доцент кафедри фтизіатрії
Провідна установа
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця
МОЗ України, кафедра фтизіатрії з курсом пульмонології
Захист відбудеться “ 26 “ червня 2006 р. о 1300 год. на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім.Ф.Г.Яновського АМН України (03680, м.Київ, вул.Миколи Амосова, 10).
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології ім.Ф.Г.Яновського АМН України (Київ, вул.Миколи Амосова, 10).
Автореферат розісланий “ 17 “ травня 2006 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Бегоулева Ж.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Впродовж останніх років спостерігається патоморфоз багатьох захворювань органів дихання, в тому числі й туберкульозу, що проявляється суттєвими змінами у структурі захворюваності, хворобливості, клінічних проявах і характері залишкових змін після перенесеного процесу (Ю.І.Фещенко, В.М.Мельник, 1997, 1998; Ю.І.Фещенко і співавт., 2003, 2004; В.П.Костроміна і співавт., 2001, 2005). При цьому одним із багатьох проявів патоморфозу туберкульозу є переміщення первинного інфікування з дошкільного дитячого на старші вікові групи дітей препубертатного віку та підлітків, що супроводжується зростанням частоти локальних форм специфічного процесу первинного генезу серед останніх (О.І.Белогорцева, 1996; І.О.Сіренко і співавт., 2003; Ю.І.Фещенко і співавт., 2005) .
У медичній літературі з’явились роботи, які свідчать про високий відсоток діагностичних помилок (В.М.Мельник, 2000; В.І.Петренко, 2005) при верифікації туберкульозу у підлітків залежно від його генезу у зв’язку з поліморфізмом клінічних проявів. При цьому частота діагностичних помилок при встановленні цього захворювання зростає і виникає необхідність постійного удосконалення комплексу лабораторно-інструментальних методів дослідження (К.Ф.Чернушенко, 1993; В.М.Петренко і співавт, 2003; В.П.Мельник і співавт., 2005).
Водночас, в сучасній літературі відсутні публікації, які висвітлюють особливості перебігу первинного та вторинного туберкульозу в аспекті патоморфозу, імунологічних та біохімічних зрушень, що відбуваються при первинному інфікуванні та ендогенній реінфекції у підлітків, а також не визначена їх діагностична значимість. Отже, ріст захворюваності на туберкульоз серед різних вікових груп населення, поліморфізм клінічних проявів, спричинює значні труднощі у своєчасній його діагностиці і лікуванні. Недостатня увага до вивчення цієї проблеми зумовлює необхідність комплексного підходу до діагностики туберкульозу легень залежно від генезу захворювання в умовах епідемії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами.
Вибраний напрямок даних досліджень пов’язаний з науково-дослідною роботою Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького “Вивчити потенціал туберкульозної інфекції з метою розробки сучасних методів, спрямованих на стабілізацію епідеміологічної ситуації”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ПЕРЕБІГУ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ ПЕРВИННОГО І ВТОРИННОГО ГЕНЕЗУ У ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок