Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка і дослідження методів синтезу швидкодіючих пристроїв керування на ВІС

Розробка і дослідження методів синтезу швидкодіючих пристроїв керування на ВІС

Назва:
Розробка і дослідження методів синтезу швидкодіючих пристроїв керування на ВІС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,90 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАБАКОВ РОМАН МАРКОВИЧ
 
УДК 681.324
Розробка і дослідження методів синтезу
швидкодіючих пристроїв керування на ВІС
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: к.т.н., доц. Ковальов Сергій Олександрович, доцент кафедри “Електронні обчислювальні машини” Донецького національного технічного університету.
Офіційні опоненти: д.т.н., проф. Скобцов Юрій Олександрович, завідувач кафедри “Автоматизовані системи управління” Донецького національного технічного університету.
к.т.н., доц. Вороний Сергій Михайлович, завідувач кафедри “Технічна інформатика” Донецького державного інституту штучного інтелекту.
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ 205, м. Київ.
Захист відбудеться “20” березня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.03 Донецького національного технічного університету (адреса: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, I уч. корп., ауд. 201)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДонНТУ (адреса: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, I уч. корп.)
Автореферат розісланий “18” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мокрий Г.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В даний час при розробці електронних пристроїв використовується широкий спектр програмувальних ВІС – ПЗП, ПЛМ, ПЛІС. Цей базис знаходить застосування в системах обчислювальної техніки і цифрової автоматики, дозволяючи значно покращити такі характеристики пристроїв, як надійність, швидкодія, енергоспоживання, габарити й ін. Однак висока складність цього базису викликає необхідність у розробці ефективних структур пристроїв, що проектуються, і формальних методів їх синтезу.
В основі сучасних цифрових систем знаходиться принцип мікропрограмного керування, що припускає наявність у системі керуючого автомата, який координує роботу всіх її блоків. Ріст складності елементного базису й алгоритмів керування вимагає розробки нових структур і алгоритмів синтезу керуючих автоматів.
Керуючий автомат може бути реалізований як композиція автоматів з “жорсткою” і “програмувальною” логікою. Такі автомати були запропоновані А.А. Баркаловим і названі композиційними мікропрограмними пристроями керування (КМПК). У КМПК досягається мінімально можлива ємність керуючої пам'яті і максимальна швидкодія. Керуюча пам'ять звичайно реалізується на постійному запам'ятовуючому пристрої (ПЗП), що має низьку швидкодію щодо інших вузлів схеми. При цьому актуальною є проблема збільшення швидкодії КМПК за рахунок зменшення часу, що витрачається на вибірку мікрокоманд. Один зі шляхів рішення цієї задачі – введення в структуру КМПК кеш-пам'яті, реалізованої на швидкій статичній пам'яті і призначеної для тимчасового збереження мікрокоманд, що використовувалися протягом декількох останніх тактів роботи пристрою.
Дисертаційна робота присвячена рішенню актуальної наукової задачі розробки структур і методів оцінки ефективності композиційних мікропрограмних пристроїв керування, орієнтованих на збільшення швидкодії схеми при реалізації вузлів КМПК в базисі програмувальних ВІС.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана протягом 1999 – 2002 р.р. відповідно до наукового напрямку кафедри “Електронні обчислювальні машини” Донецького національного технічного університету.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи є збільшення швидкодії композиційних мікропрограмних пристроїв керування за рахунок зменшення середнього часу доступу до керуючої пам'яті.
Ідея роботи полягає у використанні в структурі КМПК кеш-пам'яті, що призначена для попередньої вибірки мікрокоманд, що виконуються, та збільшення швидкодії схеми пристрою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка і дослідження методів синтезу швидкодіючих пристроїв керування на ВІС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок