Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕС РОЗКЛАДУ АЛЖИРСЬКИХ ФОСФОРИТІВ У ВИРОБНИЦТВІ АМОНІЗОВАНОГО СУПЕРФОСФАТУ НЕПЕРЕРВНИМ СПОСОБОМ

ПРОЦЕС РОЗКЛАДУ АЛЖИРСЬКИХ ФОСФОРИТІВ У ВИРОБНИЦТВІ АМОНІЗОВАНОГО СУПЕРФОСФАТУ НЕПЕРЕРВНИМ СПОСОБОМ

Назва:
ПРОЦЕС РОЗКЛАДУ АЛЖИРСЬКИХ ФОСФОРИТІВ У ВИРОБНИЦТВІ АМОНІЗОВАНОГО СУПЕРФОСФАТУ НЕПЕРЕРВНИМ СПОСОБОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,82 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Харіков Анатолій Мусійович
УДК 661.855
ПРОЦЕС РОЗКЛАДУ АЛЖИРСЬКИХ ФОСФОРИТІВ
У ВИРОБНИЦТВІ АМОНІЗОВАНОГО СУПЕРФОСФАТУ
НЕПЕРЕРВНИМ СПОСОБОМ
Спеціальність 05. 17. 01 - Технологія неорганічних речовин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському Науково-дослідному інституті мінеральних добрив і пігментів, Міністерство промислової політики України та на кафедрі автоматизації хіміко-технологічних систем та екологічного моніторингу Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Тошинський Володимир Ілліч
Національний технічний університет “Харківський політехнічний університет”, завідувач кафедри автоматизації хіміко-технологічних систем та екологічного моніторингу, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шапка Олексій Васильович
Українська державна академія залізничного
транспорту, завідувач кафедри охорони праці та навколишнього середовища, м. Харків.
кандидат технічних наук, с.н.с.
Панасенко Володимир Олексійович
Державний науково-дослідний і проектний
інститут основної хімії, начальник науково- технічного відділу, м. Харків
Провідна установа: Національний університет "Львівська політехніка",
Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться: 19.01.2006 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Харківському національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий 17.12.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М. Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найважливіших напрямків забезпечення високого й сталого врожаю сільськогосподарських культур є застосування мінеральних добрив у необхідному обсязі й асортименті. Фосфоровмісні мінеральні добрива вважаються найбільш важливими. У випадку відсутності або нестачі фосфору в ґрунті істотно знижується ефективність застосування азотних і калійних добрив. Найбільшою мірою потребують фосфору соняшник і зернові культури – основна сільськогосподарська продукція агропромислового комплексу України. Вітчизняні підприємства з виробництва фосфорних добрив могли б задовольнити внутрішні потреби, однак, через неухильне зниження поставок хибінського апатитового концентрату з Росії, їхні потужності останнім часом використовуються лише на 50%. У зв'язку з цим урядом України було ухвалене рішення про залучення в переробку фосфоритів з Північної Африки, країн Ближнього й Середнього Сходу, у тому числі з Алжиру, як типового представника середземноморского регіону.
На Україні існують технології одержання простого (амонізованого) суперфосфату з використанням сировини – хибінського апатитового концентрату, що по фізичних властивостях і хімічному складу істотно відрізняються від алжирських фосфоритів. Необхідність диверсифікації сировинної бази і забезпечення на цій підставі незалежності фосфорної промисловості України від поставок російської сировини обумовлює актуальність рішення важливого наукового завдання – створення технології переробки алжирських фосфоритів з одержанням суперфосфату.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відповідності до Розпорядження Кабінету Міністрів України від
8 лютого 1997 р. № 80-р “Про заходи по забезпеченню виробництва мінеральних добрив”, у відповідності з п. 1.2 основних завдань “Заходів по реалізації Концепції розвитку хімічної промисловості України”, затвердженої 13 лютого 2001 року Урядовим комітетом економічного розвитку, а також у рамках господарського договору між ДержНДІ МінДіП і ВАТ “Сумихімпром” “Розробка технології виробництва фосфорних добрив марки суперфосфат амонізований з алжирських фосфоритів” №5-96 від 27.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОЦЕС РОЗКЛАДУ АЛЖИРСЬКИХ ФОСФОРИТІВ У ВИРОБНИЦТВІ АМОНІЗОВАНОГО СУПЕРФОСФАТУ НЕПЕРЕРВНИМ СПОСОБОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок