Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток біоетики в Україні (державно-управлінський аспект)

Розвиток біоетики в Україні (державно-управлінський аспект)

Назва:
Розвиток біоетики в Україні (державно-управлінський аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,27 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Терешкевич Галина Тарасівна
УДК 35:172.12:352(477)
Розвиток біоетики в Україні (державно-управлінський аспект)
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Львів-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кашуба М.В.,
Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, професор кафедри політичних наук та філософії
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, професор
Кундієв Юрій Ілліч,
Інститут медицини праці Академії медичних наук України, директор;
Доктор медичних наук, професор
Загородній Володимир Васильович, кандидат наук з державного управління, заступник Міністра охорони здоров’я України
Провідна установа Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (Київ).
Захист відбудеться 4 жовтня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.860.01 у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 79491, м.Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16, к.220.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (79491, м.Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16).
Автореферат розісланий 3 вересня 2004 року
Учений секретар Каляєв А.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У процесі формування національної системи охорони здоров’я України та реформування медичної науки перед органами державного управління постає необхідність розвитку біоетики, яка розглядає людину як особистість, передусім, з її духовними цінностями і потребами, слугує їй, є відкритою для нових наукових знань, ґрунтується на моральних засадах, зорієнтованих на пошану гідності людини, збереження її життя та здоров’я.
Науково-технічний прогрес спричинив зміну поглядів на морально-етичні відносини між лікарем і пацієнтом, що формувалися століттями. Поява складних досліджень та методів лікування, розробка і впровадження нових ліків, новітні досягнення науки вимагають морально-етичної і правової регламентації. Тут переплелись інтереси медиків, біологів і юристів, політиків та філософів, економістів і соціологів, тому це не можуть залишити поза увагою і органи державного управління.
Сучасні досягнення технічних наук, біології та медицини повинні слугувати на користь людству, а не бути інструментом маніпуляцій та зловживань, скерованих проти людей. Відбудеться це за умови, якщо здобутки людства ґрунтуватимуться лише на справжніх цінностях і об’єктивних моральних нормах.
Біоетика – порівняно молода наука, покликана вирішувати проблеми ставлення до людського життя у всіх його проявах, аналізуючи моральність людських дій як у біологічно-медичній галузі, так і в системі охорони здоров’я стосовно відповідності їх моральним нормам та цінностям. Ця дисципліна, за твердженням фахівців, опрацьовує методологію прийняття рішень, адекватних з соціальної, медичної, психологічної, правової точок зору.
Моральні критерії біомедичного втручання у людське життя та здоров’я містяться в людині як особистості. Саме тому, що людина є особистістю, вона є цінністю об’єктивною, надприродною і недоторканою.
Людина є суспільною істотою, її здоров’я й хвороби, погіршення чи покращення рівня життя позначаються на стані суспільства, а також є похідними від нього. Суспільству належить моральний обов’язок охороняти життя і здоров’я усіх членів спільноти. У понятті охорони життя і здоров’я людини може бути приховане втручання, яке не має нічого спільного з охороною, як це бачимо на прикладі деяких аспектів генної інженерії або клонування, а перед тим в експериментах та практиці нацистів і расистів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Розвиток біоетики в Україні (державно-управлінський аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок