Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА ТА МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ РАД ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА ТА МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ РАД ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА ТА МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ РАД ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди
Онипченко Оксана Ігорівна
УДК 378.181.09.0025
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА ТА МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ РАД ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Бердянському державному педагогічному університеті.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім.Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри загальної педагогіки.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Іонова Олена Миколаївна,
Харківський державний педагогічний
університет ім.Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент
Черновол-Ткаченко Раїса Іванівна,
начальник управління освіти Московської
районної ради, м. Харків.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки, м.Кіровоград.
Захист відбудеться “28_” ___травня________2003р. о 15_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою:
61002, м.Харків, вул.Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди за адресою:
61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. №215-В.
Автореферат розісланий “_28__” __квітня__ 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Дмитренко Т.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження проблеми. Умовою і стимулом національного відродження України є розвиток освіти на демократичних і національних засадах. Загальноосвітні навчальні заклади, педагогічні колективи стають саме тим осередком, який впроваджує у практику ідеї, науково-методичні напрацювання психолого-педагогічної науки. Як “постійно діючий дорадчий колективний орган управління загальноосвітнім навчальним закладом”, педагогічна рада сприяє вдосконаленню навчально-виховного процесу, згуртуванню шкільного колективу. Сучасна школа тісно пов’язана з національними традиціями, історією педагогічної думки України. Її становлення й розвиток не можуть існувати без систематичного наукового вивчення накопиченого досвіду.
Питання діяльності педагогічних рад висвітлене у працях багатьох дослідників. Так, необхідність єдності педагогічного колективу як умови ефективної діяльності педагогічної ради обґрунтовано в працях С.Шацького, А.Макаренка, В.Сухомлинського, Х.Цорієвої, В.Зоц, С.Дежнікової, Є.Ямбурга, Т.Логвіненко, О.Мороза, О.Грищінського, роль директора як керівника педагогічних рад – у працях В.Сухомлинського, Р.Шакурова, С.Хозе, О.Любарської та ін.
Напрями творчих пошуків педагогічних рад стосовно вдосконалення навчально-виховного процесу з’ясовано в працях О.Демінцева, І.Шалаєва, Г.Полякової, Р.Хрустальової, Р.Шакурова, Л.Кондрашової, О.Любарської, Л.Біленко, Б.Степанишина, Л.Липової, Н.Єрофєєвої, Р.Черновол-Ткаченко.
Окремі аспекти діяльності педагогічних рад в історико-педагогічному плані частково були відображені в дисертаційних дослідженнях та монографіях сучасних українських учених: О.Гриви, С.Золотухіної, Т.Лутаєвої, Л.Вовк, Л.Голубничої, О.Коваленко, Н.Пастушенко, Т.Сухенко, О.Іонової та ін.
Однак проблема навчально-виховної та методичної діяльності педагогічних рад вітчизняних освітніх закладів в історико-педагогічному плані ще не була предметом спеціального і цілісного дослідження.
Аналіз історико-педагогічної літератури, спадщини видатних педагогів, учених М.Пирогова, К.Ушинського, Х.Алчевської, С.Миропольського, Я.Абрамова та архівних документів і матеріалів Київського, Харківського й Одеського навчальних округів (статути, журнали, протоколи засідань педагогічних рад) дозволяє стверджувати, що вже з початку свого функціонування, а особливо в досліджуваний період (друга половина XIX століття), педагогічні ради здійснили вагомий внесок у розробку теоретичних питань педагогіки та методики викладання, накопичили значний досвід навчально-виховної і методичної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА ТА МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ РАД ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок