Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ СТУДЕНТСТВО У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ (60-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)

УКРАЇНСЬКЕ СТУДЕНТСТВО У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ (60-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ СТУДЕНТСТВО У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ (60-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Гурак Ігор Федорович
УДК 94 (477) “19-20”
УКРАЇНСЬКЕ СТУДЕНТСТВО У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ (60-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)
спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Грабовецький Володимир Васильович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, завідувач
кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Литвин Микола Романович,
Інститут українознавства
імені Івана Крип’якевича НАН України, завідувач
відділу наукових та інформативних видань
 
кандидат історичних наук, доцент
Жерноклеєв Олег Станіславович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
докторант кафедри всесвітньої історії
Провідна
установа Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича (м. Чернівці)
Захист відбудеться “ 12 ” грудня 2005 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради № К 20.051.05 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий “ 10 ” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Райківський І.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Студенти у будь-якій державі є носіями прогресивних, демократичних ідей, борцями з проявами реакційності та консерватизму. Ця частина інтелігенції у житті багатьох країн, особливо у переломні моменти історії, відігравала якщо не головну, то, принаймні, дуже важливу роль.
Сучасна українська студентська молодь, не обтяжена пережитками минулого, свідомістю, що сформувалася в умовах командно-адміністративної системи та тоталітарного суспільства прискорює процес перетворення України на цивілізовану, правову державу. У наш час студенти відіграють важливу роль у різних громадських молодіжних об’єднаннях, беруть участь у виборчих кампаніях, інших проявах суспільного життя. Поряд з тим, відсутність життєвого досвіду, а також традиційно складне матеріальне становище іноді провокують ситуацію, коли частина студентської молоді стає знаряддям у руках різного роду політичних діячів, які використовують її потенціал для реалізації власних меркантильних інтересів.
Для того, щоб участь студентства у політичному житті держави була більш конструктивною, а негативні тенденції зведені до мінімуму, українській молоді, широким колам громадськості, а також владним структурам варто врахувати та якнайширше використати все те позитивне, що мало місце у суспільно-політичній діяльності студентства Східної Галичини охопленого у дослідженні періоду. За умов малої чисельності української галицької еліти, студенти в той час активно поповнювали ряди борців за національну ідею, а в окремі періоди і очолювали національний рух. Також представники української студентської молоді досить часто виступала з постулатами, які лягали в основу національних концепцій українських політичних рухів, а згодом і партій.
З іншого боку, актуальність дисертаційної роботи зумовлена тією обставиною, що дотепер означена проблема не була предметом спеціального дослідження. У низці сучасних монографій та наукових статей, присвячених історії студентства, головний акцент робиться на культурно-освітній діяльності молоді, боротьбі за відкриття у Львові українського університету, детально висвітлюється процес організаційного становлення студентських товариств. У той же час, участь студентства у суспільно-політичному житті Східної Галичини розкривається тільки фрагментарно.
Зв’язок роботи з науковими планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ СТУДЕНТСТВО У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ (60-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок