Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСЛАВНЕ ДУХОВЕНСТВО В СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ 20–30-х рр. ХХ ст.

ПРАВОСЛАВНЕ ДУХОВЕНСТВО В СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ 20–30-х рр. ХХ ст.

Назва:
ПРАВОСЛАВНЕ ДУХОВЕНСТВО В СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ 20–30-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОБКО Тетяна Григорівна
УДК: 94(477):281.9 “1920/1930”
ПРАВОСЛАВНЕ ДУХОВЕНСТВО В СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ
УКРАЇНИ 20–30-х рр. ХХ ст.
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Ігнатуша Олександр Миколайович
Запорізький національний університет,
доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Нестуля Олексій Олексійович
Полтавський університет споживчої
кооперації України, ректор
кандидат історичних наук, доцент
Тригуб Олександр Петрович
Миколаївський державний гуманітарний
університет ім. П. Могили,
доцент кафедри міжнародних відносин та історії
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться “ 18 ” листопада 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корп. .
Автореферат розісланий “ 18 жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне духовне життя українського суспільства відзначається активізацією діяльності православних конфесій та духовенства. Неухильне збільшення кількості релігійних громад, поповнення їх представниками всіх соціальних верств зумовлені факторами різного характеру, головні з яких знаходяться в площинах державно-політичного і соціокультурного порядку. Їх визначили демократизація суспільного життя, міцна православна традиція, природна необхідність у заповненні світоглядного вакууму, що утворився після краху комуністичних ідей. Церква та духовенство виступають активною соціальною силою. Оцінки служителів суттєво впливають на формування загальної суспільної уяви про перебіг найважливіших подій.
Суспільна діяльність церкви та духовенства привертає дедалі більшу увагу істориків. Переосмислюється роль церкви та її служителів у вітчизняній історії.
Особливої ваги набуває церковна історія перших післяреволюційних десятиліть, яка за насиченістю й динамічністю споріднена із сучасним життям. Значення церкви та духовенства в сучасному суспільно-політичному процесі підсилює необхідність у з’ясуванні характеру змін суспільного статусу православного духовенства в Україні 20–30-х рр. ХХ ст. – у період утвердження нової політичної системи, трансформації традиційних духовних цінностей.
Дослідження цього статусу є суспільно важливим. Сучасна релігійна ситуація висуває проблему розв’язання міжконфесійних конфліктів, характер яких вкорінений у світоглядних настановах духовенства та державній політиці 20–30-х рр. ХХ ст.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до планів держбюджетної теми історичного факультету Запорізького національного університету “Модернізаційний процес в Україні в другій половині ХІХ ст. – першій половині ХХ ст.” (номер держреєстрації – 0103У000731). Особистим внеском дисертантки в розробку теми є дослідження аспектів модернізації, пов’язаних зі змінами соціального стану православного духовенства в Україні 20–30-х рр. ХХ ст.
Об’єктом дослідження виступають православні конфесії в суспільному житті України 20–30-х рр. ХХ ст.
Предметом дослідження є православне духовенство в системі суспільних зв’язків: зміни правового і матеріального становища духовенства, його соціально-демографічного складу та освітнього рівня, діяльність духовенства в релігійно-культурній сфері протягом
1920–30-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОСЛАВНЕ ДУХОВЕНСТВО В СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ 20–30-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок