Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗРУШЕННЯ СТРЕС-РЕАЛІЗУЮЧИХ ПРОЦЕСІВ ЗА УМОВ ТЕРМІЧНИХ УРАЖЕНЬ

ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗРУШЕННЯ СТРЕС-РЕАЛІЗУЮЧИХ ПРОЦЕСІВ ЗА УМОВ ТЕРМІЧНИХ УРАЖЕНЬ

Назва:
ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗРУШЕННЯ СТРЕС-РЕАЛІЗУЮЧИХ ПРОЦЕСІВ ЗА УМОВ ТЕРМІЧНИХ УРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОПОВ ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 616 - 001. 17. 831. 4. 45. 61
ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗРУШЕННЯ
СТРЕС-РЕАЛІЗУЮЧИХ ПРОЦЕСІВ ЗА УМОВ ТЕРМІЧНИХ УРАЖЕНЬ
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
Напханюк Володимир Клеонтійович, Одеський державний
медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри
гістології, ембріології та цитології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор
Гоженко Анатолій Іванович, Одеський державний медичний університет, МОЗ України, завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології.
доктор медичних наук, професор, Клименко Микола Олексійович, Харківський державний медичний університет, МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології
Провідна установа: Донецький державний медичний університет, кафедра патологічної фізіології, МОЗ України, м. Донецьк.
 
Захист відбудеться „23” травня 2003 року о 13.00 годині на засіданні спецiалiзованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65026, м. Одеса, Валіховський пров., 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету, МОЗ України (65026, м. Одеса, Валіховський пров., 2).
Автореферат розісланий „ 15 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., ст.н.с. Соболєв Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Не дивлячись на визначні успіхи, досягнуті за останні два десятиліття, проблема термічних уражень продовжує залишатись одним із найбільш складних розділів медичної науки. Необхідність подальшого розвитку досліджень усіх аспектів опікової травми викликана тим, що кількість постраждалих від опіків в усьому світі і особливо у промислово розвинених державах, неухильно росте (А.А. Алексеев, 1997). Відомо (В.В. Азолов, 1990), термічні травми мають складний і недостатньо досліджений патогенез. За умов обширних та глибоких опіків виникають істотні зміни як функції, так і морфології майже усіх органів і систем, при чому причинна взаємозалежність порушень знаходиться на клітинному і субклітинному рівні, що у значній мірі ускладнює визначення тонких механізмів цих патологічних процесів. Оскільки опікова травма супроводжується виразною стресорною реакцією (Т.Г. Григорьева, 2000), інтенсивність якої у значній мірі визначається станом нейроендокринної системи, то очевидно, що у компенсаторних реакціях також провідне місце посідають саме ці структури. З іншого боку спрямованість метаболічних процесів за умов опікової травми інтимно зв’язана з функціональною спроможністю нейроендокринної системи (М.В. Преснякова, 2000), як однією із ланок регуляції гомеостазу організму.
У зв’язку з вищенаведеним, подальший прогрес у розробці цієї проблеми потребує комплексного і більш глибокого підходу до виявлення патогенезу системних і місцевих розладів, що виникають в організмі опечених внаслідок порушень гомеостазу у відповідь на дію термічного фактору. Подібний підхід до вирішення цієї проблеми, на нашу думку, повинен забезпечити реальні умови для кількісної і якісної оцінки реакції організму на термічну травму різного ступеня важкості, починаючи з перших хвилин від моменту її виникнення. У свою чергу, отримання об’єктивної інформації про характер і направленість компенсаторних реакцій організму може бути фундаментальним підґрунтям для розробки адекватних шляхів комплексного, патогенетичного лікування опікових уражень різного ступеню важкості.
Виходячи з викладеного перспективним у цьому плані є дослідження, так званих, „критичних” процесів, які за фізіологічних умов життєдіяльності знаходяться в збалансованому стані та під контролем регуляторних систем і здатні визначити стійкість організму до дії екстремальних чинників довкілля (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ЗРУШЕННЯ СТРЕС-РЕАЛІЗУЮЧИХ ПРОЦЕСІВ ЗА УМОВ ТЕРМІЧНИХ УРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок