Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМАЛІЗАЦІЯ ОЦІНОЧНОГО ЗОНУВАННЯ МІСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГІС-МОДЕЛІ

ФОРМАЛІЗАЦІЯ ОЦІНОЧНОГО ЗОНУВАННЯ МІСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГІС-МОДЕЛІ

Назва:
ФОРМАЛІЗАЦІЯ ОЦІНОЧНОГО ЗОНУВАННЯ МІСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГІС-МОДЕЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
КРИВОБОКОВ МАРКО ГЕННАДІЙОВИЧ
УДК: 528.4+332.64+911.5/9+004.942
ФОРМАЛІЗАЦІЯ ОЦІНОЧНОГО ЗОНУВАННЯ МІСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ
З ЗАСТОСУВАННЯМ ГІС-МОДЕЛІ
05.24.04 – Кадастр та моніторинг земель
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук


Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Могильний Сергій Георгійович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри геоінформатики і геодезії.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Лященко Анатолій Антонович,
Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем у будівництві,
м. Київ, завідувач відділу геоінформаційних систем;
кандидат технічних наук, доцент Мельничук Олександр Юрьєвич,
Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне,
доцент кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики.
Провідна установа:
науково-виробничий центр “Техдіагаз”, м. Київ, відділ інформаційного і методичного забезпечення систем діагностування.
Захист відбудеться 11.11.2005 р. о _10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розіслано 04.10. 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент О. П. Ісаєв


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогоденна реальність у сфері земельних відносин, зокрема платний характер використання земель та формування ринку міських земель за умов існування різних форм власності потребує проведення оцінки земель на сучасному рівні. Юридичний простір стосовно цих питань набуває все більшої визначеності та досконалості, чому сприяє низка нових законодавчих актів, серед яких Земельний кодекс України, Цивільний кодекс України, Закон України “Про оцінку земель”.
В умовах слабкого розвитку ринку міських земель важлива роль належить нормативній грошовій оцінці, за результатами якої визначається розмір земельного податку, а також встановлюється орендна плата за землі державної та комунальної власності тощо. Таким чином, від якості виконання нормативної грошової оцінки земель залежить справедливість оподаткування.
Серед авторів наукових праць з питань оцінки міських земель в Україні виділяються О. І Драпіковський, І. Б. Іванова, Ю. Ф. Дегтяренко, М. І. Лихогруд, Ю.М. Манцевич, Ю. М. Палеха, А. А. Лященко, О. В. Ціпенко, С. А. Боєв, С. А. Дюжев та інші.
Оціночне З позицій української мови краще було б використовувати слово “оцінне”. У статтях автора вживається словосполучення “оцінний район”. Однак, оскільки в законодавчих та нормативних актах використовується поняття “оціночний район”, воно використано у цій роботі. зонування, тобто формування оціночних районів та економіко-планувальних зон, є одним із найважливіших етапів нормативної грошової оцінки земель. Задача зонування є задачею просторового аналізу, якісне розв’язування якої на сучасному рівні неможливе без застосування ГІС.
У західних країнах ГІС широко використовується в оцінці земель та іншої нерухомості при створенні моделей розрахунку вартості. Серед авторів, праці яких використано у дисертації, R. D. Ward, J. R. Weaver, J. C. German, R. A. Figueroa, P. Wyatt, D. Bible, C. Hsieh та інші.
Питанням застосування ГІС в оцінці земель в Україні присвячені наукові праці М. І. Лихогруда, Ю. М. Палехи, А. А. Лященка, О. В. Ціпенка та інших. Серед російських авторів слід виділити В. А. Прорвича.
Нормативна грошова оцінка земель є оцінкою перехідного періоду, у перспективі вона повинна трансформуватися в оцінку, яка буде орієнтуватися на земельний ринок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМАЛІЗАЦІЯ ОЦІНОЧНОГО ЗОНУВАННЯ МІСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГІС-МОДЕЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок