Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегія розвитку підприємництва в регіоні

Стратегія розвитку підприємництва в регіоні

Назва:
Стратегія розвитку підприємництва в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Круглянко Андрій Вікторович
УДК 334.012:332.1
Стратегія розвитку підприємництва в регіоні
Спеціальність: 08.10.01 –
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу
кандидат економічних наук, професор
Яцура Володимир Васильович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка, завідувач кафедри
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 11 березня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 10 лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Позитивні тенденції, що вже намітилися в економіці України, ще не набули стабільного характеру і потребують більш повного використання накопиченого в регіонах економічного і природно-ресурсного потенціалу. Одним із основних способів стабілізації економіки та забезпечення високих темпів її зростання є посилення ролі і функцій регіонів у реалізації соціально-економічної державної політики, оптимізація процесів управління через застосування комплексних підходів до вирішення проблем державного регіонального розвитку.
Рушійною силою у забезпеченні ефективного розвитку національної економіки в умовах ринку є діяльність підприємницького сектору економіки.
Слід зазначити, що за роки незалежності в Україні створено досить потужний сектор підприємництва, але ефективність його функціонування є низькою. Дослідження показують, що основними причинами низької віддачі підприємницьких структур в Україні є відірваність їхньої діяльності від стратегічних напрямів розвитку національної економіки, нерівномірність розташування підприємницьких структур в регіонах, наявність диспропорцій в темпах розвитку підприємництва в центрі та на периферії тощо.
Важливим напрямом вирішення цих проблемних питань є поглиблення досліджень підприємництва в регіонах у відповідності з соціально-економічними цілями їх розвитку.
Значна частина вітчизняних наукових досліджень присвячена аналізу сучасного стану підприємництва в Україні, висвітленню зарубіжної практики з питань мотивації підприємницької діяльності, інформаційно-аналітичного, фінансового забезпечення, оподаткування, державної підтримки тощо.
Однак багато питань на регіональному рівні стосовно забезпечення ефективного розвитку підприємництва залишається в недостатній мірі дослідженими і висвітленими в економічній літературі.
Низький рівень ефективності підприємницьких структур зумовлює необхідність концентрації наукових досліджень у сфері оцінки факторів, які стимулюють або гальмують розвиток підприємництва в регіонах України, розроблення нових концептуальних підходів до побудови системи управління процесами розвитку підприємницької діяльності у регіонах з позицій спільності інтересів основних суб’єктів економіки.
У розробку проблематики, пов’язаної з питанням розвитку підприємництва, значний внесок зробили українські вчені-економісти П.Бєлєнький, Г.Білоус, Є.Бойко, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Стратегія розвитку підприємництва в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок