Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологічні основи забезпечення якості та енергозбереження в процесах складання та розбирання з індукційним нагрівом

Технологічні основи забезпечення якості та енергозбереження в процесах складання та розбирання з індукційним нагрівом

Назва:
Технологічні основи забезпечення якості та енергозбереження в процесах складання та розбирання з індукційним нагрівом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,80 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Національний технічний університет“
Харківський політехнічний інститут”
Резніченко Микола Кирилович
УДК 621.921:621.923
Технологічні основи забезпечення якості та енергозбереження в процесах складання та розбирання з індукційним нагрівом
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис
Науковий консультант: | доктор технічних наук, професор
Арпентьєв Борис Михайлович,
Українська інженерно-педагогічна академія (м.Харків), професор кафедри „Технологій та управління якістю в машинобудуванні”.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Зенкін Анатолій Семенович,
Київський національний університет технології та дизайну, завідувач кафедри метрології, стандартизації і сертифікації, Міністерство освіти і науки України;
доктор технічних наук, професор
Михайлов Олександр Миколайович,
Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри технології машинобудування, Міністерство освіти і науки України;
заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, доктор технічних наук, професор
Мовшович Олександр Якович,
Науково-виробниче підприємство “Оснастка” (м.Краматорськ), Міністерство промислової політики України, заступник директора з наукової роботи.
Робота виконана в Український інженерно-педагогічній академії (УІПА) Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться „15” листопада 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розіслано „13” жовтня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пермяков О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найважливішою проблемою машинобудівного комплексу України є підвищення конкурентоспроможності продукції за рахунок поліпшення її якості при зменшенні собівартості. Державна програма “Ресурсозберігаючі технології і новітнє обладнання в енергетиці” вимагає створення як принципово нових технологій, так і розвитку сучасних, зокрема зниження енерговитрат і дотримання екологічної чистоти при їх впровадженні.
Для складального виробництва, яке становить до 40% від загальної трудомісткості виготовлення виробів, цей напрям особливо актуальний.
З'єднання з натягом, що є четвертими по поширеності з'єднаннями, при технології збирання з нагрівом мають вищу міцність і надійність, ніж отримувані запресовкою. Це забезпечило їм широке розповсюдження у важкому, транспортному, енергетичному, хімічному, нафтовому машинобудуванні, судноремонті і інших галузях машинобудування. Такі з'єднання зазвичай і розбираються тільки з використанням нагріву, оскільки розпресовка часто призводить до пошкодження деталей. Особливо ефективною є технологія з прямим індукційним нагрівом струмами промислової частоти із-за зручності подачі і стабільності характеристик енергоносія, відсутності забруднення середовища, можливої високої концентрації потужності, гнучкості управління, точності регулювання температури та інших факторів.
Проте технології з нагрівом досить енергоємні. Існуючі теоретичні розробки і практичні рекомендації пов’язані з конкретними виробами і конкретними типами процесів складання або розбирання. Питання енергетики нагріву і якості процесів не носили системний характер, не розглядалися з єдиних позицій. Це не дозволило виявити всі можливі шляхи поліпшення таких процесів. Тому наявні в цій галузі наукові положення по розробці технологічних процесів (ТП) для нових виробів можуть бути використані лише частково, внаслідок чого недоліки технологій і індукційно-нагрівального устаткування виявляються у кращому випадку на експериментальній стадії їх розробки.
Вимоги отримання виробів високої якості сприяють переведенню більш складних з'єднань з натягом з технології запресовки і розпресовки на технологію з індукційним нагрівом, що робить необхідним підвищення її ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Технологічні основи забезпечення якості та енергозбереження в процесах складання та розбирання з індукційним нагрівом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок