Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ МЕДИКО – ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ РОБІТНИКАМ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ БАСЕЙНОВОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ МОЗ УКРАЇНИ)

ІСТОРИЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ МЕДИКО – ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ РОБІТНИКАМ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ БАСЕЙНОВОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ МОЗ УКРАЇНИ)

Назва:
ІСТОРИЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ МЕДИКО – ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ РОБІТНИКАМ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ БАСЕЙНОВОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ МОЗ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ
ПРАНІК Світлана Андріївна
УДК 614.2:61/656.629:001.5
ІСТОРИЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ
МЕДИКО – ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ РОБІТНИКАМ ВОДНОГО
ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ
БАСЕЙНОВОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ МОЗ УКРАЇНИ)
14.02.04 - Історія медицини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії науки і техніки Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
ДУПЛЕНКО Юрій Костянтинович
Центр досліджень науково-технічного
потенціалу та історії науки
ім. Г.М. Доброва НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
НАГОРНА Антоніна Максимівна,
Інститут медицини праці АМН України,
завідувачка відділом епіддосліджень
кандидат історичних наук, доцент
СТУПАК Федір Якович,
Національний медичний
університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
доцент кафедри „Соціальної медицини та
охорони здоров'я”
Захист відбудеться 13.09.2007 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 в Інституті медицини праці АМН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту медицини праці АМН України: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75.
Автореферат розіслано 17.07.2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Степаненко А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається тим, що в роботі доводиться засобами історико-наукового аналізу розвитку медицини водного транспорту, що однією з форм успішної реалізації сучасних тенденцій в медицини є створення комплексних науково-лікувальних структур, в яких лікувальний процес безпосередньо поєднаний з науковими дослідженнями і підготовкою медичних кадрів. Впровадження в життя зазначеної форми ефективної взаємодії медичної науки, освіти і лікувального процесу має особливе значення для тих галузей народного господарства, які відрізняються специфічною професійною патологією зайнятих в ній працівників і тому потребують відповідного проблемно орієнтованого підходу до лікування і проведення профілактичних заходів. Саме до таких галузей належить водний транспорт.
Тому зовсім не випадковим є факт створення в 40 роках минулого століття Київської лікарні водників, як науково-клінічної бази нового типу (Пелещук А.П., 1999). Для України, яка будучи морською державою, активно нарощувала свій водний транспортний потенціал на той час важливим завданням стало створення ефективного медичного обслуговування працівників цієї стратегічної галузі. В короткий термін була сформована загальнонаціональна мережа медицини водного транспорту, в складі якої ключову роль стала відігравати Київська лікарня водників. Її становленню як науково-клінічної бази в значній мірі сприяла участь видатних вчених-медиків і організаторів охорони здоров'я (Аронов Г.Ю., 2001 р.).
За роки свого існування колектив медиків та науковців цієї лікарні зробив вагомий внесок в розвиток вітчизняної системи охорони здоров'я завдяки широкому впровадженню досягнень сучасної медичної науки в лікувальну практику. Проте економічна криза, що розвинулася в незалежній Україні, і яка в значній мірі торкнулася стану водного транспорту, поставила під загрозу подальше існування в складі цієї галузі науково-клінічного комплексу (Скакун М.П, 2004).
Результати аналізу історичної спадщини медицини водного транспорту в контексті нових тенденцій і перспектив соціально-економічного розвитку транспортної галузі України засвідчують необхідність не тільки збереження галузевої медичної мережі, а й сприяння її подальшому розвитку. У світлі цього є необхідним, перш за все, визначити нові механізми організації діяльності мережі і, зокрема такої науково-клінічної структури, як Київська лікарня водників. Важливо було ретельно дослідити накопичений досвід роботи Київської лікарні водників, як ключового елементу системи медицини водного транспорту України, визначити соціально-економічні умови, в яких ця нова для свого часу галузева науково-лікувальна структура виникла і розвивалась.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСТОРИЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ МЕДИКО – ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ РОБІТНИКАМ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ БАСЕЙНОВОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ МОЗ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок