Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО ПІДКОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ В УМОВАХ РИНКУ

РОЗВИТОК ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО ПІДКОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ В УМОВАХ РИНКУ

Назва:
РОЗВИТОК ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО ПІДКОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ В УМОВАХ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тарасюк Алла Василівна
УДК 634.8:663,2+339.13
РОЗВИТОК ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО
ПІДКОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ В УМОВАХ РИНКУ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | доктор економічних наук, професор Макаренко Петро Миколайович, Дніпропетровський державний аграрний університет, проректор з наукової роботи.
доктор економічних наук, професор
Зінов`єв Фелікс Володимирович
Кримський економічний інститут Київського національного економічного університету, завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Кравець Олег Васильович
Таврійська державна агротехнічна академія
Міністерства аграрної політики України,
доцент кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Миколаївський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра організації виробництва та агробізнесу,
м. Миколаїв.
Захист відбудеться “25” березня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою : 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “ 22 ” лютого 2005 р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування ринкової економіки в Україні вимагає створення потужного агропромислового комплексу, удосконалення і соціальної переорієнтації всіх його складових, на основі підвищення ефективності використання виробничих і фінансових ресурсів. Виноградарсько-виноробний підкомплекс є однією із важливих складових агропромислового комплексу України. Його перехід на ринкові засади функціонування супроводжується такими негативними тенденціями розвитку, як різке зменшення обсягів виробництва та споживання винограду і виноградної продукції; істотне скорочення площ виноградників; збитковість виробництва в більшості сільськогосподарських підприємств, які займаються вирощуванням винограду; втрата конкурентних позицій на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Занепад виноградарства негативно відбився на обсягах і ефективності виробництва виноградної продукції. Маючи чудові природно-кліматичні умови для розвитку виноградарства і виноробства, Україна, на жаль, перетворилась в імпортера свіжого винограду, виноматеріалів, коньячних спиртів та вин.
Все вказане свідчить про необхідність найшвидшого відродження виноградарства і виноробства в Україні, що потребує термінових і радикальних заходів. Адже саме ці виробництва, за умови їх підтримки державою, здатні значно прискорити вихід країни з економічної кризи.
Прискорення розвитку виноградарсько-виноробних підприємств окремих регіонів повинно стати одним з пріоритетних напрямів розвитку агропромислового комплексу країни в цілому. У найближчі роки підприємства підкомплексу необхідно зорієнтувати на одержання кінцевого результату діяльності, що забезпечить значне підвищення його ефективності та стане надійним джерелом поповнення державного бюджету і значних валютних надходжень.
Теоретико-методологічним проблемам розвитку виноградарсько-виноробного підкомплексу, підвищенню ролі потенціалу підприємств підкомплексу присвячені праці П.П. Борщевського, А.Н. Бузни, П.І. Гайдуцького, О.М. Гаркуші, М.В. Гладія, Б.В.Губського, М.І. Долішнього, С.І. Дорогунцова, О.Ю. Єрмакова, Ф. В. Зінов’єв, Й.С. Завадського, М.Ю. Коденської, В.І. Криворучка, М.Ф. Кропивка, Н.В. Кулика, В.В. Лазні, М.Г. Лобаса, І.І. Лукінова, Т.А. Машкіної, Л.Ю. Мельника, В.А. Рульова, П.Т. Саблука, Л.М. Худолій, І.І. Червена, Д.Ф. Чухна, О.М. Шестопаля, О.О. Школьного, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО ПІДКОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ В УМОВАХ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок