Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА КОРЕКЦІЙНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ

КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА КОРЕКЦІЙНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ

Назва:
КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА КОРЕКЦІЙНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,24 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
інститут спеціальної педагогіки апн україни
ДЕГТЯРЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 376.352:371.2
КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА
КОРЕКЦІЙНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ДЛЯ ДІТЕЙ З
ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Вавіна Людмила Сергіївна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії тифлопедагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Тарасун Валентина Володимирівна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії діагностики і психічного розвитку;
кандидат педагогічних наук, доцент
Федоренко Світлана Володимирівна,
Інститут корекційної педагогіки і психології
Національного педагогічного університету
імені М.П.Драгоманова, заступник директора
з навчально-методичної роботи
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія дошкільного виховання, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 25 жовтня 2005р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлінського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлінського, 9.
Автореферат розісланий ”22” вересня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Реформування системи спеціальної освіти передбачає підготовку дітей із порушеннями психофізичного розвитку до інтеграції в освітній простір. У зв’язку з цим необхідне суттєве оновлення змісту, організаційних форм і технологій навчання на основі сучасних інноваційних підходів, забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей у навчальному процесі.
Питання удосконалення організації і змісту спеціальної дошкільної освіти, надання своєчасної комплексної допомоги дітям із різними порушеннями психофізичного розвитку, у тому числі й із порушеннями зору, мають першочергове значення для підвищення ефективності підготовки до школи, своєчасного лікування, корекційного навчання, адаптації в середовище здорових однолітків.
Закон України “Про освіту”(1996 р.), „Національна доктрина розвитку освіти ”(2002 р.) та інші урядові документи засвідчують актуальність розробки цих питань, зосереджують увагу науковців і практиків на необхідності запровадження комплексного підходу до системи реабілітації дітей із патологією зору в умовах інноваційного навчально–виховного середовища.
За останні роки в нашій країні з'явилася значна мережа дитячих закладів нового типу, зокрема навчально-виховні комплекси компенсуючого типу (дошкільний садок – школа), де навчаються і виховуються діти із зоровою патологією різного ступеня: незрячі, слабозорі, з косоокістю, амбліопією та ін., у яких порушення фізіологічних функцій зору є первинними. Порушення зору спричиняють відставання в розвитку зорових відчуттів, дистантного сприймання навколишнього середовища, кольоросприймання і розрізнення тощо. Окрім того, спостерігається синдром зниження зорової уваги. За відсутності вчасної корекційно-реабілітаційної роботи з такими дітьми у них з'являються вторинні відхилення: затримка психічного розвитку, недорозвиток процесів пізнавальної діяльності, що є наслідком отримання неповноцінної, неточної зорової інформації. Це впливає на засвоєння отриманої інформації, розвиток процесів запам’ятовування. Отож, зорова депривація може негативно позначитися на різних сферах психофізичного розвитку дитини, що порушує в неї перебіг онтогенезу.
Технічний прогрес і сучасні умови навчання, життя і професійної діяльності осіб із порушеннями зору потребують достатнього рівня розвитку їх пам'яті (як і інших вищих психічних процесів), зокрема швидкості перебігу мнемічних процесів, рухливості й міцності асоціативних зв'язків, що формуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА КОРЕКЦІЙНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок