Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.)

Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.)

Назва:
Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Присташ Лідія Тихонівна
УДК 340.0 (477)
Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.)
12.00.01 теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права юридичного факультету Львівського державного університетуі ім.Івана Франка
Науковий керівник | Член-кореспондент Академії правових наук України, доктор юридичних наук Кульчицький Володимир Семенович, професор кафедри історії та теорії держави і права Львівського державного університету ім.Івана Франка.
Офіційні опоненти | Доктор юридичних наук Акуленко Віктор Іванович, провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України.
Кандидат юридичних наук Сливка Степан Степанович, доцент кафедри історії та теорії держави і права Львівського інституту внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України.
Провідна організація Національна юридична академія України ім.Ярослава Мудрого.
Захист відбудеться 28 грудня р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.03 при Львівському державному університеті ім.Івана Франка за адресою: 290000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського державного університету ім. Івана Франка (290005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано  ”23” листопада  р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.КОССАК
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В сучасний період всебічних реформа цій значно зростає інтерес до поглибленого вивчення процесів державотворення і правотворення на українських землях в минулому. Багатовіковий шлях України до власної державності позначений перемогами і поразками. Нинішнє державне відродження Української держави має грунтуватись на об’ективно-науковому переосмисленні її минулого державотворчого процесу, особливо тих його етапів, які корегували хід національного державотворення в Україні.
З огляду на вищесказане, актуальною потребою виступає дослідження державно-правового досвіду вирішення проблем територіальної організації державної влади і починати треба із ретроспективного вивчення правового становища тих земель, які сьогодні складають територію України. Однією з таких земель є Західна Україна.
Після Першої світової війни західним українцям, які прагнули до самоврядування, не вдалося завоювати незалежності. Мир, укладений в Ризі 1921 року представниками урядів УРСР, РРФСР - з одного боку та уряду Польщі - з другого, кардинально вирішив справу української державності: його статті ствердили міжнародно-правовий статус УРСР як єдиного репрезентанта України на міжнародній арені і водночас зруйнували правові підстави утвердження інших українських держав - Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.
Польська влада проводила в Західній Україні політику брутального поневолення українського населення, гальмувала розвиток економіки, насаджувала колоністів-осадників, ліквідовувала національну культуру. Найважливішим знаряддям такої політики польських окупантів у Західній Україні був власне механізм Польської держави.
Розкриття удаваної польської демократії щодо українського населення, висвітлення форм і методів колоніального режиму управління, встановленого польськими правлячими колами в Західній Україні протягом 1921-1939 рр., визначення всебічно-об’єктивної оцінки діяльності апарату управління на окупованих західноукраїнських землях в контексті сучасних практичних державотворчих завдань набуває виняткового значення і актуальності.
Про актуальність історико-правових досліджень йдеться в Постанові Президії Національної академії наук України від 30.11.94p. за № 269. Відзначаючи деякі успіхи в розробці історико-правових проблем, констатується, що в цілому в Україні стан історико-правових досліджень ще залишається незадовільним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок