Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖПРОФЕСІЙНА МОБІЛЬНІСТЬ ТА ЗМІНА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

МІЖПРОФЕСІЙНА МОБІЛЬНІСТЬ ТА ЗМІНА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

Назва:
МІЖПРОФЕСІЙНА МОБІЛЬНІСТЬ ТА ЗМІНА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Симончук Олена Володимирівна
УДК 316.444.56
МІЖПРОФЕСІЙНА МОБІЛЬНІСТЬ
ТА ЗМІНА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ
22.00.03 соціальна структура, соціальні інститути
та соціальні відносини
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціології НАН України.
Науковий керівник | кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Чорноволенко Вілен Пилипович, Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, старший науковий співробітник Костенко Наталія Вікторівна, Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук, доцент Швачко Олена Валентинівна, Київський державний лінгвістичний університет, доцент
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра галузевої соціології
Захист відбудеться 25 лютого 2000 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, Київ–21, вул. Шовковична, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, Київ– 21, вул. Шовковична, 12.
Автореферат розіслано 24 січня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Професійна мобільність – традиційний предмет дослідження у соціології. Разом з тим, із модернізацією економічної та професійної структури суспільства, коли значно збільшуються обсяг й інтенсивність переміщень, змінюються їхні напрями і характер, інтерес до процесів мобільності актуалізується. Новим і поширеним явищем останнього десятиліття є “втрата біографії” і добровільна зміна професії фахівцями з вищою освітою. Найбільш практикованим вектором їхніх професійних переміщень є підприємництво та структури приватної економіки. Виникає проблема пояснення феномена кардинальної зміни професії як результату і водночас причини структурних економічних змін.
У процесі добровільної міжпрофесійної мобільності радикально змінюються не лише предмет, мета, методи діяльності, матеріальний та соціальний статус, спосіб життя фахівця, а й водночас його уявлення про себе, цінності, норми, навички, зрештою його світогляд. Разом з тим, зміна суб’єктивної реальності є одночасно не тільки результатом, а й причиною міжпрофесійної мобільності. Криза соціально-професійної ідентичності особи внаслідок глобальної руйнації усталених соціальних стереотипів і системи цінностей призводить до трансформації цілісного образу-Я і кардинальної зміни професійного шляху.
Дослідженню кризи і трансформації соціальної ідентичності, невизначеності її, множинності, амбівалентності присвячені роботи багатьох вітчизняних та російських соціологів. Так, досить інтенсивно розроблялися проблеми соціально-верствової, класової, етнічної ідентичності. Однак соціально-професійна ідентичність і динаміка її у перебігу професійної мобільності не були предметом цілеспрямованого аналізу. Крім того, соціологи більше уваги приділяли проблемі соціальної деідентифікації, вимушеної зміни трудового статусу, кризи соціальної ідентичності, ніж аналізові особливостей конструювання ідентичності у процесі добровільної соціальної мобільності.
У межах традиційного підходу вивчення міжпрофесійної мобільності має своїм предметом інтенсивність, обсяг, напрями, причини сучасних переміщень, способи та шляхи зміни професії, соціально-демографічні характеристики суб’єктів мобільності. Соціальна ідентичність та динаміка її залишилися поза межами соціологічного обговорення професійної мобільності. Бракує теоретичних і емпіричних розробок стосовно того, як відбувається зміна професійної ідентичності, якими є об’єктивні та суб’єктивні причини, що проблематизують ідентичність і мотивують особистість до професійного переміщення. Залишається нез’ясованим і те, чому криза соціальної ідентичності не завжди має своїм наслідком руйнацію ідентичності і зміну професії, якими є реальні кроки (зовнішні і внутрішні) з конструювання нової суб’єктивної цілісності та результати адаптації, якими є особливості ідентичності, що трансформувалася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІЖПРОФЕСІЙНА МОБІЛЬНІСТЬ ТА ЗМІНА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок