Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кооперативні організації в господарській системі України в період НЕПу

Кооперативні організації в господарській системі України в період НЕПу

Назва:
Кооперативні організації в господарській системі України в період НЕПу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА”
Тимченко Юлія Вікторівна
УДК 330.87(447)
Кооперативні організації в господарській системі України в період НЕПу
08.00.01. – економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії економічних учень та економічної історії ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”, Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Тимочко Наталія Олександрівна,
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
доцент кафедри історії економічних учень та економічної історії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий
співробітник
Горкіна Лариса Павлівна,
ДУ “Інститут економіки і прогнозування НАН України”,
завідувач відділом економічної історії
кандидат економічних наук, доцент
Родіонова Лариса Андріївна,
Тернопільський національний економічний університет,
доцент кафедри економічної теорії
Захист відбудеться “_18_” грудня 2007 р. о “16.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03113, м. Київ, Дегтярівська 49 г, ауд. 601.
Автореферат розіслано “__16__” листопада 2007р.
В.о. вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради д.е.н., проф. Мельник О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В основі сучасної ринкової трансформації економіки України лежать складні перетворення економічних відносин та всієї системи їх інституціонального забезпечення. Серед них особливе місце займає утвердження кооперативної форми власності та формування на її основі відповідних економічних організацій. В структурі трансформації соціально-економічної системи нашої країни вони займають ще досить незначне місце, але їх роль поступово зростає. Тому особливого значення набуває усвідомлення особливостей кооперації як соціально-економічної форми та визначення місця і ролі різних видів кооперативних економічних організацій в галузевій та інституційній структурах економічної системи України.
Все більш широке застосування в економічних дослідженнях принципів системно-синергетичного підходу відкриває нові можливості переосмислення теорії та практики функціонування кооперації, тенденцій її розвитку і перспектив використання в побудові соціально-орієнтованої ринкової моделі національної економіки. Україна має значні традиції у розвитку кооперативного руху в різних економічних сферах, які знайшли своє відображення в численних наукових історико-економічних джерелах. В них сконцентровано національний досвід розбудови системи кооперативних економічних організацій та відображені особливості впливу на цей процес природних, ментальних та інших цивілізаційних факторів. Важливим є вивчення накопиченого вітчизняного досвіду, переосмислення його з позицій сучасного цивілізаційного підходу та визначення перспективних набутків цього досвіду для врахування їх в практичній діяльності.
Аналіз проблеми базується на методологічних засадах сучасної інституціональної теорії, що тільки починають використовуватися в історико економічних дослідженнях, і дозволяють розширити межі традиційного вивчення питань розвитку кооперації передусім на основі міждисциплінарного підходу. Ключовим тут є розгляд кооперації як особливої форми соціально-економічної організації ринкової системи господарства. Феномен кооперації як самоорганізованої та самодостатньої форми господарювання в сучасному його аспекті, найбільш повно може бути розкритим в рамках сучасної теорії економічних організацій. Особливості застосування ключових положень даної теорії до кооперативної сфери допомагає визначити специфіку кооперативних економічних організацій в системі сучасних економічних відносин в Україні та передбачити перспективи їх використання й розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Кооперативні організації в господарській системі України в період НЕПу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок