Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ технології ФЕРМЕНТАТИВНОЇ переетерифікації жирів

УДОСКОНАЛЕННЯ технології ФЕРМЕНТАТИВНОЇ переетерифікації жирів

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ технології ФЕРМЕНТАТИВНОЇ переетерифікації жирів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Музика Людмила Арсенівна
УДК 665.383:577.152.31
УДОСКОНАЛЕННЯ технології ФЕРМЕНТАТИВНОЇ
переетерифікації жирів
Спеціальність 05.18.06 - технологія жирів, ефірних масел і
парфумерно-косметичних продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008
 


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків та у ВАТ «Вінницький олієжиркомбінат»
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, Демидов Ігор Миколайович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, м.Харків, професор кафедри технології жирів
Офiцiйнi опоненти:
доктор технічних наук, професор, Осейко Микола Іванович, Національний університет харчових технологій, м. Київ, професор кафедри м’яса, м’ясних та олієжирових продуктів
кандидат технічних наук, Петік Павло Федорович, Український науково-дослідний інститут олій та жирів, м. Харків, директор
Захист відбудеться “06” червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “05” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Сучасний стан справ в олійно-жировій промисловості, в тому числі і у виробництві кондитерських, фритюрних жирів та маргарину спонукає промислові підприємства до постійного пошуку методів виробництва, які б забезпечували зростання якості продукції. Це обумовлено як зростанням конкуренції на ринку твердих рослинних жирів, так і необхідністю переходити на європейські стандарти якості у зв'язку з намаганням виходити на зовнішні ринки та майбутнім вступом України до Світової організації торгівлі.
Потужність вітчизняних підприємств щодо виробництва маргаринової продукції суттєво перевищує потреби внутрішнього ринку України. Разом з тим, ще досить велику кількість кондитерських жирів підприємства кондитерської галузі одержують із-за кордону. Таким чином, підвищення якості жирових продуктів до рівня кращих європейських виробників є найважливішим завданням для вітчизняних підприємств, а для частини з них - це питання виживання.
Серед досить нових вимог якості та безпеки жирових продуктів є вимога щодо обмеженого вмісту транс-ізомерів жирних кислот (ТІЖК), що входять до складу жирових продуктів. Ця вимога може бути виконана за умови застосування технології переетерифікації жирів замість традиційної гідрогенізації, яка до недавнього часу була єдиним способом одержання твердих пластичних жирів, у тому числі кондитерських.
Передові підприємства України вже опанували технологію переетерифікації жирів - як хімічну так і ферментативну.
Ферментативний спосіб переетерифікації в Україні здійснюють за допомогою ферментативного препарату «Lipozуmе TLIM» виробництва фірми «Novozymes» (Данія). Особливості його застосування уже вивчались на кафедрі технології жирів. Але багато технологічних аспектів застосування ферментного препарату у вітчизняній практиці лишаються нез’ясованими.
Таким чином, подальше вивчення закономірностей процесу ферментної переетерифікації жирів з метою одержання модифікованих жирів із заданими властивостями з конкретних видів жирової сировини, а також розробка простого і доступного метода оцінки активності ферментного каталізатора залишається актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами Дисертаційна робота пов'язана з науково-дослідною тематикою кафедри технології жирів НТУ «ХПІ» та науковими програмами УкрНДІОЖ (м. Харків), які спрямовані на отримання модифікованих жирів та жировмістивних продуктів спеціального призначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ технології ФЕРМЕНТАТИВНОЇ переетерифікації жирів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок