Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Військово-патріотична підготовка майбутніх офіцерів запасу в умовах навчального процесу вищого навчального закладу

Військово-патріотична підготовка майбутніх офіцерів запасу в умовах навчального процесу вищого навчального закладу

Назва:
Військово-патріотична підготовка майбутніх офіцерів запасу в умовах навчального процесу вищого навчального закладу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
Зорій Ярослав Богданович
УДК 355.233:378
Військово-патріотична підготовка майбутніх офіцерів запасу в умовах навчального процесу вищого навчального закладу
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки, завідувач, м. Вінниця.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович
Львівська державна фінансова академія, завідувач кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін, м. Львів;
кандидат педагогічних наук
Діденко Олександр Васильович
Національна Академія державної прикордонної служби України, старший викладач кафедри педагогіки і психології, м. Хмельницький;
Провідна установа: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, кафедра історії педагогіки,
м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться “20” грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21001, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21001, м. Вінниця, вул. Острозького, 32.
Автореферат розіслано 18 листопада 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради А.М.Коломієць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Складні і постійно змінювані умови, в яких здійснюється розбудова Збройних Сил України, значно посилюють роль людського фактора, морально-психологічного стану військовослужбовців, службовців та працівників воєнної організації держави. Сучасні Збройні Сили та інші військові формування України є складною, різноплановою, внутрішньо суперечливою соціальною системою, функціонування якої багато в чому обумовлено інтересами, настроями і ціннісними духовно-моральними орієнтаціями різних категорій військовослужбовців. Особливе місце серед них займає офіцерський корпус – інтелектуальний стрижень усієї воєнної організації, армійська еліта. Питання ефективної підготовки офіцерських кадрів у будь-якій державі є пріоритетним у концептуальному баченні призначення власних Збройних Сил. Не залишається осторонь в цьому плані й Україна, яка після знакових у власній історії „Помаранчевих подій”, визначила курс свого подальшого розвитку на європейську інтеграцію, в тому числі й у військовій сфері.
Запровадження нестандартних підходів до реформи в усіх ланках збройних сил і результативність цієї реформи насамперед залежать від професійних та особистих якостей військових спеціалістів. Зрозуміло, що за цих умов стратегічним завданням суспільства, що реформується є збереження, зміцнення і розвиток морально-психологічного, патріотичного і інтелектуального потенціалу офіцерів, які складають соціальну базу реформування.
Безперечно, що за цих умов найважливішим завданням держави стає реальне вдосконалення підготовки офіцерських кадрів у системі вищої школи, пошук нових форм і методів навчання й виховання. Відповідно до державних програм реформування та розвитку Збройних Сил України вищі військові навчальні заклади і військові кафедри (факультети, інститути) цивільних вищих навчальних закладів основну увагу повинні приділяти досягненню єдності навчання та виховання особового складу, його морально-психологічної готовності до виконання вимог Конституції України, присяги та військових статутів. Серцевиною духовного розвитку особистості військовослужбовця має стати військово-патріотична підготовка, спрямована на формування у майбутніх офіцерів високої національної самосвідомості, любові до рідної землі, свого народу, готовності до ратної праці в ім’я України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Військово-патріотична підготовка майбутніх офіцерів запасу в умовах навчального процесу вищого навчального закладу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок