Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ВПЛИВУ ОБ’ЄКТІВ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ НА НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ В УМОВАХ ГІРСЬКОГО РЕЛЬЄФУ (на прикладі м. Сімферополь)

ОЦІНКА ВПЛИВУ ОБ’ЄКТІВ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ НА НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ В УМОВАХ ГІРСЬКОГО РЕЛЬЄФУ (на прикладі м. Сімферополь)

Назва:
ОЦІНКА ВПЛИВУ ОБ’ЄКТІВ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ НА НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ В УМОВАХ ГІРСЬКОГО РЕЛЬЄФУ (на прикладі м. Сімферополь)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРИРОДООХОРОННОГО
ТА КУРОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
Муровський Сергій Петрович
УДК 656.13:502.5+551.511(477.75)
ОЦІНКА ВПЛИВУ ОБ’ЄКТІВ АВТОТРАНСПОРТНОГО
КОМПЛЕКСУ НА НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ
СЕРЕДОВИЩЕ В УМОВАХ ГІРСЬКОГО РЕЛЬЄФУ
(на прикладі м. Сімферополь)
Спеціальність 21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Сімферополь-2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі Інженерної екології Національної академії природоохоронного і курортного будівництва (НАПКБ).
Науковий керівник: кандидат геолого-мінералогічних наук,
старший науковий співробітник,
Сапронова Зінаїда Дмитрівна,
Національна академія природоохоронного і
курортного будівництва,
завідувач кафедри інженерної екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Буянов Олексій Дмитрович
Донбаський державний технічний університет,
професор кафедри екології та БЖД
доктор технічних наук, професор,
Стольберг Фелікс Володимирович
Харківська національна академія міського
господарства,
завідувач кафедри Інженерної екології міст
Захист відбудеться «30» травня 2008 р. о «14.00» годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 52.079.03 при Національній академії природоохоронного і курортного будівництва за адресою: 95493, м. Сімферополь, вул. Павленка, 5, корп. 2, ауд. 102 (зал засідань)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національної академії природоохоронного і курортного будівництва за адресою: 95493, м. Сімферополь, вул. Київська, 181.
Автореферат розісланий «24» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д52.079.03
кандидат технічних наук, доцент О.І. Пашенцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Однією з глобальних проблем теперішнього часу є охорона навколишнього природного середовища (НПС) та формування умов для стійкого розвитку життєдіяльності людини.
Інтенсивний розвиток транспорту та супутньої інфраструктури привів до посилення змін навколишнього середовища, забруднення атмосфери, гідросфери і літосфери, особливо в містах та інших населених пунктах.
Серед антропогенних джерел негативного впливу на НПС на території практично всіх міст Криму транспорт займає перше місце, оскільки поставляє в довкілля величезні маси пилу, сажі, відпрацьованих газів, масел, важких металів та десятки інших речовин, значна частина яких відноситься до токсикантів. Інтенсивний вплив на НПС має також обслуговуюча автотранспорт інфраструктура: автозаправні станції (АЗС), станції технічного обслуговування (СТО), склади паливно-мастильних матеріалів (ПММ), автостоянки, гаражі, підприємства автомобілебудування та ін.
Перспективний розвиток Криму - рекреаційний, при цьому сприятлива екологічна ситуація в містах є обов’язковою компонентою курортної сфери. В даний час немає чітких планувальних, проектних вимог, методичних розробок для екологічної оцінки території забудови та реконструкції міських районів, транспортних магістралей різного рангу; не відпрацьовані «заборонні» чинники, які не повинні мати місце в житловій, промисловій або рекреаційній функціональних зонах міста при проектуванні та експлуатації транспортних магістралей по їх пропускній спроможності тих або інших видів автотранспорту та ін.; не враховуються ландшафтні особливості територій, при забудові яких міняються всі компоненти ландшафту та формується новий екологічний стан території, часто несприятливий.
Існуючі методики розрахунку концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі від викидів промислових підприємств, встановлення допустимих викидів об’єктів Мінтрансу не дозволяють здійснювати прогноз та визначати масштаби забруднення територій.
Необхідність оцінки та прогнозу впливу автотранспорту та його інфраструктури на НПС при проектуванні рекреаційних та міських територій визначила актуальність теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибраний напрям досліджень був тісно пов’язаний з тематикою наукових розробок кафедри інженерної екології (ІЕ), які виконувалися автором в рамках наступних державних програм: № ДР 0100U006878 «Основи експертно-технологічного комплексу забезпечення проектування та експлуатації споруд в складних інженерно-геологічних умовах на базі ГІС» (2000-2001 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОЦІНКА ВПЛИВУ ОБ’ЄКТІВ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ НА НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ В УМОВАХ ГІРСЬКОГО РЕЛЬЄФУ (на прикладі м. Сімферополь)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок