Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФ І МИСТЕЦЬКА ГРА В ЕСТЕТИЦІ НЕОРОМАНТИЗМУ

МІФ І МИСТЕЦЬКА ГРА В ЕСТЕТИЦІ НЕОРОМАНТИЗМУ

Назва:
МІФ І МИСТЕЦЬКА ГРА В ЕСТЕТИЦІ НЕОРОМАНТИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
 
ЧУМАЧЕНКО Олександр Анатолійович
УДК 7.01: 036.9
МІФ І МИСТЕЦЬКА ГРА В ЕСТЕТИЦІ
НЕОРОМАНТИЗМУ
17.00.01- теорія і історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ -2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі етномистецтвознавства та культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук
Руда Тетяна Петрівна,
провідний науковий співробітник відділу етномистецтвознавства та культурології
ІМФЕ ім. М.Т.Рильського НАНУ
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
Горпенкo Володимир Григорович
професор Державної академії керівних кадрів
культури і мистецтв.
Міністерства культури і мистецтв
кандидат філософських наук
Федоровa Іринa Ігоревнa
доцент Національного технічного
університету України “КПІ”.
Провідна установа: Національний університет ім. Т.Г.Шевченка (кафедра етики, естетики та теорії культури). Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 23.12.2003 року о16 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському Національному університеті культури і мистецтв. ( м. Київ вул. Щорса 36).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського Національного університету культури і мистецтв. ( м. Київ вул. Щорса 36).
Автореферат розісланий 22.11.2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження Український неоромантизм як естетичне та історико - культурне явище залишається ще маловивченим. У дослідницьких роботах, присвячених цій темі, неоромантизм розглядається переважно лише як одна із стильових течій української літератури кінця ХІХ - початку ХХ століття. Тимчасом феномен неоромантизму є характерним не лише для літератури, і не тільки української. Це загальномистецьке, загальнокультурне явище, притаманне європейській культурі даного періоду.
Щодо власне українського неоромантизму 1920-30-х років, то це була не просто художня течія, а певна світоглядна й громадянська позиція українських митців 20-х – початку 30-х років ХХ століття, для якої характерні пошуки ідеального світу, утвердження самобутнього авторського “я” та свободи самовияву в контексті національного відродження. З цією позицією та відповідною творчою діяльністю пов’язана тенденція до міфотворчості та до використання художніх прийомів, пов’язаних із так званою “мистецькою грою” .
Одним із найяскравіших моментів мистецького руху даного періоду було переосмислення революційної романтики, болісний пошук компромісу між національними ідеалами та компартійними настановами. В літературі зразок такого пошуку являє собою проза Юрія Яновського, а в кіномистецтві - традиція, започаткована Олександром Довженком.
Будучи породженням конкретної, можна сказати, навіть унікальної соціально - політичної ситуації, український неоромантизм 20-х років XX століття водночас мав цілком певні ідейні та літературно-художні джерела, витоки яких ведуть до творчості письменників кінця XIX - початку XX століття, (зокрема таких, як англієць Ред'ярд Кіплінг та росіянин Микола Гумільов). Творче перевтілення неоромантизму 1920-х років відбулося в радянській літературі й особливо в кіномистецтві 1960-80-х років, де мотиви Кіплінга проявилися в комбінації з традицією Довженка
Цим і зумовлений вибір теми дослідження “Міф і мистецька гра в естетиці неоромантизму”
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами. Тему дослідження узгоджено з науковими планами відділу культурології та етномистецтвознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, затверджено Вченою радою цього інституту в рамках дослідницького напряму Академії Наук 4.16.9.5 (“Порівняльно - історичний аналіз української художньої культури в контексті міжнаціональних взаємин”) та Міністерства освіти України (“Етнокультурні процеси на Півдні України: історія, видатні постаті”) .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІФ І МИСТЕЦЬКА ГРА В ЕСТЕТИЦІ НЕОРОМАНТИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок