Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПОШКОДЖЕННЯ ПЕЧІНКИ У ДІТЕЙ З ГОСТРОЮ ЛІМФОБЛАСТНОЮ ЛЕЙКЕМІЄЮ В ПРОЦЕСІ ПРОТОКОЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ

ОСОБЛИВОСТІ ПОШКОДЖЕННЯ ПЕЧІНКИ У ДІТЕЙ З ГОСТРОЮ ЛІМФОБЛАСТНОЮ ЛЕЙКЕМІЄЮ В ПРОЦЕСІ ПРОТОКОЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПОШКОДЖЕННЯ ПЕЧІНКИ У ДІТЕЙ З ГОСТРОЮ ЛІМФОБЛАСТНОЮ ЛЕЙКЕМІЄЮ В ПРОЦЕСІ ПРОТОКОЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕМАТОЛОГІЇ ТА ТРАНСФУЗІОЛОГІЇ
Бойко
Ярина Євгенівна
УДК 616-006.446-0.6:616.36-00.2]-053.38/.6-085.277.3.
ОСОБЛИВОСТІ ПОШКОДЖЕННЯ ПЕЧІНКИ
У ДІТЕЙ З ГОСТРОЮ ЛІМФОБЛАСТНОЮ ЛЕЙКЕМІЄЮ
В ПРОЦЕСІ ПРОТОКОЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ
14.01.31 – гематологія та трансфузіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті ім.Данила Галицького.
Науковий керівник — доктор медичних наук, доцент
Коржинський Юрій Степанович
Львівський державний медичний університет
ім.Данила Галицького,
завідувач кафедри педіатрії та неонатології
Офіційні опоненти — доктор медичних наук, професор
Глузман Даниїл Фішелевич
Інститут експериментальної патології, онкології та
радіобіології НАН України, завідувач відділу імуноцитохімії —
доктор медичних наук
Бруслова Катерина Михайлівна
Інститут клінічної радіології Наукового Центру
Провідна установа — Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра гематології та
трансфузіології
Захист дисертації відбудеться 26.07.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.612.01. в Інституті гематології та трансфузіології АМН України (04060, м.Київ, вул. Берлинського, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гематології та трансфузіології АМН України (04060, м.Київ, вул. Берлинського, 12).
Автореферат розісланий 24.06.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Комісаренко В.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасне лікування лейкемій у дітей дає можливість досягнути тривалої ремісії та видужання 60-80% хворих. Подальше покращення результатів лікування лейкемій залежить від зменшення кількості ускладнень, які супроводжують хіміотерапевтичне лікування (ХТ). При проведенні програмного цитостатичного лікування хворих на лейкемію часто спостерігається порушення функції печінки. Тому актуальною є проблема пошуку причин та оптимальної лікувальної тактики при порушенні функції печінки у пацієнтів з лейкемією на фоні протокольної терапії. Причини пошкодження печінки у дітей з лейкеміями при ХТ дотепер остаточно не з'ясовані. Деякі дослідники вважають ураження печінки наслідком гепатотоксичного впливу цитостатиків (зокрема циклофосфану, метотрексату, L-аспарагінази, 6-меркаптопурину) (Farrow C., 1997). Останнім часом обговорюється вірусна етіологія пошкодження печінки у хворих з лейкеміями при проведенні програмного цитостатичного лікування. Зокрема, досліджується роль вірусів гепатиту В, С (HBV, HCV), а також вірусу гепатиту G (HGV) (Locasciulli A., 1995; Rokicka-Milewska K., 1993). Як відомо, гематоонкологічні хворі є групою ризику підвищеного інфікування гепатотропними вірусами (HBV, HCV), поширенню яких сприяє велика частота парентеральних втручань та велика кількість гемотрансфузій. Однак, рівень інфікування HBV та HCV у гематоонкологічних стаціонарах України до цього часу залишається не вивченим.
Імовірно, що інтенсивна цитостатична терапія змінює характер перебігу HBV i HCV інфекцій, а діагностика вірусних гепатитів в умовах імуносупресії є затрудненою. Тому виникає необхідність подальшого дослідження особливостей перебігу та діагностики вірусних гепатитів В, С у дітей з гематоонкологічними захворюваннями на фоні тривалої протокольної терапії. Доцільним є визначення змін в імунологічному профілі при умові поєднання двох захворювань: ГЛЛ та хронічного вірусного гепатиту В або В, С. До цього часу нема чітких рекомендацій щодо лікування хронічних вірусних гепатитів у дітей з лейкеміями.
Саме тому вивчення перебігу ГЛЛ у дітей, інфікованих вірусами гепатитів В і С, представляється перспективним у плані вибору і обгрунтування лікувальної тактики у цієї категорії пацієнтів. Від вирішення цих важливих питань та впровадження ефективної системи профілактики, скерованої проти інфікування вірусами гепатитів В, С, залежить прогноз основного захворювання і можливість попередження розвитку віддалених ускладнень хронічного гепатиту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПОШКОДЖЕННЯ ПЕЧІНКИ У ДІТЕЙ З ГОСТРОЮ ЛІМФОБЛАСТНОЮ ЛЕЙКЕМІЄЮ В ПРОЦЕСІ ПРОТОКОЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок