Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЩОДЕННИК О.В. ДРУЖИНІНА: ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ, ПОЕТИКА, ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНТЕКСТ

ЩОДЕННИК О.В. ДРУЖИНІНА: ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ, ПОЕТИКА, ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНТЕКСТ

Назва:
ЩОДЕННИК О.В. ДРУЖИНІНА: ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ, ПОЕТИКА, ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНТЕКСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,40 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЧЕТОВ Андрій Вікторович
УДК 82-94
ЩОДЕННИК О.В. ДРУЖИНІНА:
ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ, ПОЕТИКА,
ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНТЕКСТ
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії світової літератури та культури Херсонського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
заслужений діяч мистецтв України
Мішуков Олег Васильович,
Херсонський державний університет,
перший проректор, завідувач кафедри історії світової літератури та культури
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, доцент
Силантьєва Валентина Іванівна,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
завідувач кафедри зарубіжної літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Жаркевич Наталя Михайлівна,
Ніжинський державний університет ім. М.В.Гоголя
Провідна установа – Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка Міністерства освіти і науки України, кафедра зарубіжної літератури
Захист відбудеться “5” квітня 2006 року о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, тел. (0552) 32-67-08.
Автореферат розіслано “4” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Ю. Нев’ярович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток і популярність як художньо-документальної літератури в цілому, так і щоденникового жанру насамперед пов’язані з прагненнями авторів закарбувати “себе в часі”. Щоденники претендують на право проголосити себе одиницею публіцистики, авторські свідчення людей, які мали щастя брати учать в історично значущому часі, завжди будуть цікаві як історикам, так і літературнознавцям.
В останні десятиліття щоденниковий жанр став об’єктом активного вивчення. Місце щоденника в системі літературних жанрів, його специфіка, функції, а також перспективи розвитку постійно стають предметом наукових дискусій. Літературознавство вчасно реагує на помітну активізацію в сучасному літературному процесі звернень письменників до оригіналів, до живих фактів дійсності. Із досліджень щоденникового жанру в теоретичному аспекті можна виділити роботи Н.Банк, Л.Гінзбург, Д.Затонського, Е.Кардіна, І.Янської, М.Соколянського, А.Тартаковського. Дослідники все частіше вказують на недостатність застосування історіографічного підходу до вивчення щоденника (Н.Кулакова). Значним кроком вивчення специфіки щоденника стало визнання його оригінальної літературної організації, мистецтва побудови (Н.Донченко). З’являються спроби монографічного дослідження щоденників (Л.Розенблюм). Хіба не єдиним прикладом комплексного дослідження щоденникового жанру на сьогодні є робота О.Єгорова “Русский литературный дневник ХІХ века. История и теория жанра” (М., 2003). Однак у цілому варто визнати, що критичне і наукове усвідомлення щоденника як жанру в науці позначене епізодичністю та поодиноким сприйняттям його як маргінальної жанрової форми. Закономірними є численні спроби, з одного боку, розглядати щоденник у загальному контексті публіцистичної оповіді, а з другого – не переобтяжувати себе конкретизацією специфічних ознак цієї форми. Як показав час, щоденник цікавий не тільки фактографічною специфікою (умінням конкретизувати деякі факти історії), але й громадською, а також інтимно-особистісною інтонацією, що допомагає усвідомити точку зору талановитого інтерпретатора подій, які він сам та його сучасники вважали значними і важливими. Конкретизація жанрової специфіки щоденника як літературно-художньої форми, а також класифікація його провідних ознак залишаються актуальним завданням сучасного літературознавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЩОДЕННИК О.В. ДРУЖИНІНА: ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ, ПОЕТИКА, ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНТЕКСТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок