Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУНА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУ

ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУНА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУНА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,33 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Десятніков Олександр Валерійович
УДК 94 (477) „1921/1928”УДК 94 (477) 1921/1928
ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН
НА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУНА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУ
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРКАСИ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
МОРОЗОВ АНАТОЛІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри новітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
МОВЧАН ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА,МОВЧАН ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА,
провідний науковий співробітник
відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст.,
Інститут історії України НАН України
кандидат історичних наук, доцент
ЛАЗУРЕНКО ВАЛЕНТИН МИКОЛАЙОВИЧ,
Черкаський державний технологічний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Харківський національний університет
імені Василя Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться “ 15 ” квітня о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “ 14 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах сучасного реформування аграрного сектору економіки України, становлення селянина в якості господаря власної землі важливого значення набувають питання організації та регулювання цього складного процесу.Актуальність теми. В умовах сучасного реформування аграрного сектору економіки України, становлення селянина в якості господаря власної землі важливого значення набувають питання організації та регулювання цього складного процесу.
Трансформаційні процеси економічного устрою селянського господарювання нерідко приводять до небажаних чи навіть некерованих наслідків. Тому особливої актуальності набуває звернення до досвіду схожих за своїм історичним змістом періодів переходу від командно-адміністративних до ринкових методів господарювання. Це дає не лише плідний матеріал для неупередженого відтворення історичних процесів, але й дозволяє у схожих історичних умовах переосмислити попередній досвід та запобігти повторенню прорахунків.
Криза радянського способу господарювання у період воєнного комунізму була викликана перш за все ігноруванням потреб головного виробника сільськогосподарської продукції – селянина-одноосібника. Обмеження господарської ініціативи, позбавлення селянина права користуватися результатами своєї праці викликали як кризу сільського господарства, так і кризу радянської економіки в цілому. Тому не випадково, що перехід у 1921 р. до нової економічної політики розпочався саме з послаблення економічного тиску на селянство – заміни продрозверстки продподатком.
У період непу трудові відносини на селі набувають якісно нових форм. Дозвіл вільного продажу на ринку продуктів свого господарства викликав пожвавлення підприємливості селянства, розширення посівних площ, застосування нових технічних засобів обробки ріллі, запровадження орендних відносин тощо. Невід’ємною складовою частиною ринкових відносин є купівля-продаж робочої сили. Тому у період непу відбувається швидка реанімація найманої праці, зокрема у сільському господарстві. Неможливість половинчастих заходів у проведенні реформ змушували радянський уряд, хоч і з значними обмеженнями, легалізувати її існування.
Вивчення питань найманої праці важливе й з огляду на те, що саме найм-продаж робочої сили визначали характер трудових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЕВОЛЮЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУНА СЕЛІ В ДОБУ НЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок